????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: گرداب چت !!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

گرداب چت chat !!

27080_704.jpg

اپلیکیشن*های چت گوشی باعث می*شوند که کاربر به طور بی وقفه از گوشی خود استفاده کند؛ این برنامه*های کاربردی از لحاظ روان*شناختی حالتی را ایجاد می*کنند که کاربر مجبور می*شود به طور مداوام اخبار را چک کند و اطلاعاتش را حول موضوع چت به روز نگه دارد.
    ویرایش توسط mostafahem : یکشنبه 17 فروردین 93 در ساعت 01:07 بعد از ظهر
    با خصم حق ستیزه عادت ماست
    لعن بر عمر عبادت ماست

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

asemane sokhan (یکشنبه 17 فروردین 93),hamid reza (یکشنبه 17 فروردین 93)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    یکی از نشانه*های بارز اعتیاد به گوشی*های هوشمند، نداشتن تمرکز است و عامل مهم در پیدایش این اعتیاد وجود مسنجرهای رایگان موجود بر روی گوشی*ها و نیز اپلیکیشن*های بازی است. بودن این اپلیکیشن*ها بر روی گوشی، گاهی سودمندند ولی استفاده طولانی مدت از آن*ها اثرات جانبی زیادی نیز دارد.
    لعن بر عمر عبادت ماست

4. 2 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    قبل از ازدیاد گوشی*های هوشمند، کاربران برای ارتباط با یکدیگر از پیامک استفاده می*کردند که هزینه*ای نیز برای آن*ها در پی داشت؛ اما وجود مسنجرهای جدید بر روی گوشی و دسترسی به اینترنت وای*فای، امکان فرستادن پیامک*های رایگان را برای آن*ها فراهم کرده است. هزینه نداشتن ارتباط برای افراد باعث می*شود که با وجود مشغله کاری و حتی نبودن موضوعی خاص برای صحبت، باز هم کاربران ترغیب شوند که با یکدیگر ارتباط مداوم داشته باشند.
    لعن بر عمر عبادت ماست

6. 2 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    به نظر من بهترین استفاده ای که میشه ازین موضوع کرد و بهینه ترینش اینه که آدم توی یه گروه مذهبی با اعتقادات صحیح عضو بشه و بهصورت هدفمند مثلا فقط شبی نیم ساعت بیاد و پیام ها رو جک کنه. اینجوری هم از اخبار شیعیان آگاه میشه و هم چند تا مطلب معرفتی و حدیث جدید یاد میگیره. هم به صورت ضمنی با دوستان شیعه اش هم در ارتباط بوده. بعضی ها هم میرن توی گروههایی که افراد با اعتقادات مختلف توش عضو هستن عضو میشن. اینجوری مجبور میشن توی بحث ها درگیر بشن و این دو تا نکته داره. مثبت یا منفیش با شما. یکی اینکه وقتشون خیلی گرفته مشیه. یکی هم اینکه اعتقاداتشون، میزان تسلط بر جدال احسن، روش بحث، افکار و دید مردم جامعه و اقشار مختلف نسبت به یک موضوع و خیلی چیزای دیگه رو یاد میگیرن. ولی این واقعا وقت گیره و به درد هر کسی نمیخوره. درضمن باید یه نفر با اعتقادات صحیح باشه و مثلا توی اون گروه عضو باشه که توی ای مسیر راهنماییمون کنه که خدای نکرده کسی رو از دین زده نکنیم یا ناخواسته دروغ نسبت به اهل بیت نبندیم یا ناخواسته اسرار اهل بیت رو فاش نکنیم و شهیدشون نکنیم و به کسی بیشتر از ظرفیت پذیرشش چیزی نگیم و ...
    آدم باید واقعا بدونه هدفش از استفاده از اپلیکیشن های چت چیه؟ میخواد دوست دختر پیدا کنه؟ میخواد وقت تلف کنه؟ میخواد چیزی یاد بگیره؟
    الان همه جا مده که یه گوشی هوشمند با یه اینترنت دائمی روی خطش همه داشته باشن. اما واقعا فایده اش چیه؟ وقتی میخوایم اینا رو تهیه بکنیم بهتره ببینیم آیا ما محقق هستیم و دائم در حال بحث و جستجو هستیم که به اینترنت آنلاین احتیاج داریم؟ یا اینکه فقط شبی نیم ساعت استفاده هدفمند از اینترنت هم نیاز معرفتی ما رو برطرف میکنه....

ادامه دارد انشاءلله
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104
    این جملاتی که فرمودید صحیح،اما من می خوام از دید گاه مثبت به قضیه نگاه کنم.(البته بگم من خودم گوشی خیلی خفن ندارما!دوستان شاهدن!)علاوه بر این مضراتی که کار با چت داره،ممکنه فوایدی هم داشته باشه که هم تو دنیا و هم تو آخرت مفید باشه.خیلی از افراد رو دیدم که با استفاده از چت به دیدار دوستان و فامیل ها(ی شرعی) میرن که این میتونه یه جور صله رحم باشه که هم تو دنیا آثار داره هم تو آخرت.متاسفانه نمیدونم چه چیزی بوده که باعث شده که وقتی از یه فردی اسم چت بیرون میاد درموردش فکر میکنند دنبال جنس مخالفه و...اگه برید statute(اساسنامه)و اصول ساخت چت رو بخونید نوشته(Create a group communication)یعنی ایجاد ارتباط گروهی.البته باز بگم شاید مضراتی که داره از فوایدی که داشته باشه بیشتر باشه اما نیمه کم لیوان را هم ببینیم،ممکنه با استفاده از این شبکه های اشتراک یا چت احادیث اهل بیت نشر بشه که بجای غفلت باعث معرفت هم بشه.خیلی از جاها دیده شده که چت باعث پیدا شدن و رسیدن چند خانواده به هم بشه (همونطور که میتونه باعث جدا شدن بشه)
    کل قرآن کریم:
    اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الِشیطانِ الرَجیم
    ِبِسمِ اللهِ الرَحمٰن اَلرَحیم
    <<یٰا عَليْ اَنتَ صِراطِ المُستَقیم>>
    صَدَقَ اللهُ عَلیُ عَظیم

9. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    من با نظرات شما مخالفم.بعضی چیزها ذاتا استفاده ازشون تاثیرات مخربی داره که شاید تاثیرات مثبتشو خیلی کم کنه یا وزنشو ناچیز کنه.

یکیش همین ابزارهای چت که حتی اگر توش حدیث هم جابه جا بشه تاثیرات مخربش بیشتر و بلکه تاثیرات مثبتشو محو خواهد کرد
    لعن بر عمر عبادت ماست

10. Top | #7

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafahem نمایش پست ها
    قبل از ازدیاد گوشی*های هوشمند، کاربران برای ارتباط با یکدیگر از پیامک استفاده می*کردند که هزینه*ای نیز برای آن*ها در پی داشت؛ اما وجود مسنجرهای جدید بر روی گوشی و دسترسی به اینترنت وای*فای، امکان فرستادن پیامک*های رایگان را برای آن*ها فراهم کرده است. هزینه نداشتن ارتباط برای افراد باعث می*شود که با وجود مشغله کاری و حتی نبودن موضوعی خاص برای صحبت، باز هم کاربران ترغیب شوند که با یکدیگر ارتباط مداوم داشته باشند.
    من متوجه یک اشکال جدی توی این نوشته نشدم
    البته نمی گم بی مشکل هستش
    اما اینکه بگیم ذاتش مشکل داره باید دلیل بیشتری براش داشته باشیم
    بر همه عایشه های امروز لعنت

11. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    یکی از دلایلی رو که من بررسی کردم در بین نظرات مختلف(البته می تونید خودتون هم یه سرچی داشته باشید تو اینترنت)

اینکه در هنگام استفاده از این تکنولوژی ذهن انسان به خصوص رده های سنی کمتر بطور ناخواگاه در انتظار پیام های بعدی قرار می گیره.که این خود اگر بدون کنترل باشه

باعث یه جور وسواس فکری میشه و تمرکز فرد از بین می ره.که البته من اینو خودم به لمس کردم و دردیگران هم دیدم.

اگر کسی فراغت زیادی داشته باشه بدجوری فرد رو به داخل خودش می بره.
    لعن بر عمر عبادت ماست

12. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    دلیل این مطلب هم اینه که این اپلیکیشن ها بسیار قابل دسترس تر هستن نسبت به برنامه های که روی pc ها یا لب تاب ها قبل نصب هستن.

این نرم افزار ها تقریبا در رقابت با بازی های آن لاین قرار گرفتن مثل تراوین(که البته دیگه تراوین خز شده چیزهای جدیدتری اومده) اما گسترش اون ها در مدت بسیار کم

نشون میده که اعتیاد اون ها خیلی بیشتر از بازی های آن لاین شده.
    لعن بر عمر عبادت ماست

13. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    نکته دیگه اینکه استفاده روزانه و زیاد از این نرم افزارها توان مطالعاتی و پژوهشی انسان ها رو پایین میاره.

شاید بعده یه مدتی دیگه فرد توان نشتن و خواندن صفحات کتاب رو نداشته باشه و این خیلی بده
    لعن بر عمر عبادت ماست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین