????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

1. Top | #1

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

Post حوریه*ای که لباس انسان به تن کرد

بر همه عایشه های امروز لعنت

2. تشکر شده توسط :

Yaser.76 (دوشنبه 11 فروردین 93)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»- حامد صارم؛ بشری که تمام کمالات ملائکه را دارا است و در عین حال محدود به حدود ملک نیست. وجودش نورانی و از جنس ملائک است؛ اما مسجود ملائک نیز می باشد. در میان ملائکه جایگاهی رفیع دارد. همو بود که با تهلیل و تسبیخ و تقدیس نورش ملائکه لب به تهلیل و تسبیح و تکبیر گوشدند.
    آری !دختر پیامبر صلی الله علیه آله وسلم معلم ملائکه مقرب الهی بود و. تسبیح و تنزیه خداوند را او به ملائکه یاد داد. آموختند که خداوند از هر نقصی منزه است و پاک است و به تعلیم ایشان سخن گشودند و در پیشگاه عظمت الهی سبوح قدوس سر دادند. این در زمانی بود که فرشتگان گمان کردند که نور ایشان همان رب و خالق ملائک می باشد و اینجا بود که نور فاطمه زهرا سلام الله علیها روشنگری نمود و تسبیح و تحمید حضرت حق را به ملائکه مقرب تعلیم داد. او «انسیه الحوراء» بود. حوریه ای که لباس انسان را بر تن نموده یود.

بانویی که بوی بهشت می داد

خلقت آن بانوی مکرمه از میوه بهشتی بود و همیشه عطر و بوی بهشت همراه او بود. از این رو رسول خدا (ص) همیشه فاطمه را می بوسید. عایشه می گوید چرا این همه او را می بوسی؟ پیامبر فرمود: «آنگاه که در سفر معراج به آسمان هفتم رفتم وارد بهشت شدم و از میوه بهشتی تناول کردم و نور فاطمه در من قرار گرفت .(از این رو خلقت آن حضرت از میوه بهشتی است ) و اکنون هرگاه مشتاق بوی بهشت می شوم بوی دخترم فاطمه زهرا سلام الله علیها فاطمه زهرا سلام الله علیها ه علیها را استشمام می کنم. او بانویی بود که بوی بهشت می داد» .( 1)

فاطمه قلب پیامبر

پیامبر خاتم حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم اشرف مخلوقات و سرور کائنات می باشد. خداوند کسی را به بزرگی و شرف آن حضرت خلق ننموده است . پیامبری که خداوند قیامت را بر اساس رضایت آن حضرت بر پا می دارد و در کتاب شریفش وعده فرموده است که در قیامت آن چنان به پیامبر اعطا کند که پیامبر راضی شود.

تو گویی قیامت فقط برای این برپا می شود که رضایت رسول خدا به دست آید و عظمت شان آن رسول خاتم و عترت طاهرینش آشکار شود . آن پیامبر با علمی خدایی و حکمتی ربانی در مقابل چشم همه دستان فاطمه را می گیرد و در میان اصحابش می فرماید :«هر کس که او را می شناسد که می شناسد و هر کس که او را نمی شناسد او فاطمه است دختر محمد صلی الله علیه و آله او پاره تن من است و او همان قلب من است. پس هر کس که او را اذیت کند من را اذیت کرده است و هر کس که من را اذیت کرده است خدا را اذیت کرده است». (2)

تامل در این کلام نورانی، نورانیت فاطمه سلام الله علیها را آشکار می سازد. او قلب پیامبر خاتم است. قلب پیامبری که وظیفه اش هدایت بشر جاهل است. لذا فاطمه زهرا سلام الله علیها رکن هدایت و اذیت کننده او رکن ضلالت است.

4. Top | #3

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    فاطمه محبوبه حضرت حق
    فاطمه سلام الله علیها حبیبه حضرت حق است. همان گونه که پدرش حضرت مصطفی صلی الله علیه و آله حبیب خداوند بود. پیامبر پنج سجده بدون رکوع نمود. اصحاب از او علت پنج سحده را پرسیدند پیامبر فرمود :«جبرئیل نزد من آمد و گفت: خداوند علی را دوست دارد پس من سجده کردم گفت خداوند حسن را دوست دارد پس من سجده کردم . گفت خداوند حسین را دوست دارد پس من سجده کردم سپس گفت خداوند فاطمه را دوست دارد پس من سجده کردم سپس گفت : خداوند دوست دارد هر کسی را که ایشان را دوست داشته باشد پس من سجده کردم»( 3)

جبرئیل ملک مقرب الهی که مامور ابلاغ وحی بر پیامبران بوده است نازل می شود تا پیامی به اهمیت وحی پیامبران را برساند و آن پیام پیام دوستی با فاطمه است. پیامی که هر چند قرآن نیست اما تفسیر آیات قرآن است. تفسیر آیاتی که سخن از دوستی خدا و رسول می نماید.

اگر قلبی برای تامل و فکری برای تدبر باشد می باید که هر آنچه را که خداوند در قرآن دوست دارد فاطمه سلام الله علیها واجد آن است و هر آنچه که خداوند در قرآن فرموده است که دوست ندارد فاطمه سلام الله علیها منزه از آن است . فاطمه یعنی تمام خوبی ها فاطمه یعنی دارا بودن هر آنچه که معرفت است. فاطمه یعنی دور بودن از هر گونه نا پاکی ها.

از این جهت است که جبرئیل نازل می شود و می فرماید که خداوند فاطمه سلام الله علیها را دوست دارد. یعنی فاطمه هم قرآن ناطق است. و هر آن کس را که خدا دوست می دارد باید محب فاطمه سلام الله علیها باشد دوستی خدا با فاطمه سلام الله علیها به واسطه شیء ای نیست.

جبرئیل نفرمود فاطمه را دوست دارم چون فرزند پیامبر است. فاطمه را به خاطر خود فاطمه دوست دارد. اما هر آنکس غیر از فاطمه و خمسه طیبه را به خاطر دوستی با فاطمه و فرزندان فاطمه دوست دارد. این بدان معنا است که هر آن کس که می خواهد عامل به قرآن باشد و محبوب خداوند متعال بشود. باید فاطمه را دوست داشته باشد و هر آنکس که فاطمه را دوست ندارد نمی تواند محبوب خداوند متعال باشد.

خداوند به فاطمه سلام می رساند

آری ! فاطمه همان کسی است که خداوند پیامبرش را امر می نماید که به فاطمه سلام برساند و فاطمه زهرا سلام الله علیها همان شخصی است که خداوند بی تابی او را در سوگ مادرش نمی تواند ببیند . فاطمه همان کسی است که خداوند برای تسلی او جبر ئیل را امر به نزول می نماید. جبرئیل به رسول خدا می فرماید:« خداوند به تو امر کرده است که به فاطمه سلام برسانی و به او بگویی که مادرت در قصر هایی از طلا در میان آسیه و مریم قرار دارد.» و فاطمه سلام الله علیها فرمود: «إن الله هو السلام ومنه السلام وإلیه السلام .»( 4)

فاطمه ناشناخته باقی ماند

مثل فضائل فاطمه سلام الله علیها مثل نعمت های الهی است که اگر دریا ها مرکب شوند و درختان قلم شود نمی توان فضائل فاطمی را به شمارش آورد و البته بر آگاهان نیز مخفی نماند که مصائب او نیز همانند فضائلش بی پایان است.

اما افسوس! افسوس که فاطمه را نشناختند. گویی چشمانشان کور بود و تلألو زهرا گونه فاطمه را ندیدند یا دیدند اما خفاشان بر آن شدند تا نور را خاموش سازند. یا شاید ندانستند که فاطمه قلب پیامبر است. یا دانستند اما قلب پیامبر را نشان گرفته بودند. مگر می شود پیامبر را دوست داشت و قلب پیامبر را در پشت دری به آتش کشید؟ نمی توان گفت که ندانستند و نخواستند . مگر صدای ناله او را که پدرش را می خواند و از او استغاثه می کرد نشنیدند؟

مگر هنگامی که مهاجم به پشت در فریاد زد خانه را و هر کس که در خانه است را به آتش خواهم کشید. به او نگفتند که فاطمه دختر پیامبر ، قلب پیامبر ، پاره تن پیامبر نیز درون خانه است؟ آری گفتند اما در جواب گفت :« اگر چه فاطمه در آن خانه باشد »

آری! فاطمه از تبار آفتاب بود. افسوس که گرمای او را به سردی کشاندند! آنان که از تبار خیانت به خدا و رسول و هم نشین خباثت و ناپاکی. جرثومه هایی که لحظه ای و کمتر از لحظه ای به خدا ایمان نیاوردند تا کلام نورانی پیامبر قلب ایشان را روشن سازد و کلام پیامبر را نخواندند که فرمود: «پای بند و ملازم دوستی با اهل بیت باشید پس هر که خداوند را ملاقات کند، در حالی که دوستدار ما خاندان باشد، به وسیله شفاعت ما، داخل بهشت خواهد شد .»

تعجبی نیست. کسی که بت جاهلیت را رها نکرده است چگونه می خواهد برای رسیدن به شفاعت پیامبر حرمت حرم فاطمی را رعایت نماید؟ اما مردم مدینه نیز در ازمون محبت مردود شدند همان آزمونی که فرمود: «همانا شما، بعد از من، درباره اهل بیتم، یقینا آزموده خواهید شد.»

5. Top | #4

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    اندوهی تا ابد
    امیر المومنین صلوات الله علیه پس از دفن شبانه و مخفیانه آن یاس پرپر خطاب به رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود :« پس از این، اندوهم ابدی است و شب هایم در این غم، با بیداری سپری خواهد شد.» این مرام شیعه است که عزادار حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها باشد که از صادق آل محمد صلی الله علیم برایش به ماندگار مانده است :«خدا شیعیان ما را رحمت کند که از زیادی طینت ما افریده شده اند و با اب ولایت ما عجین گشته اند و در ایام حزن ما محزون و در ایام سرور ما شادمان هستند .»

پس شیعه تا ابد اندوهگین است و داغ فاطمی سینه شیعه را شعله ور ساخته است. چگونه می توان فریاد جانسوز «یاابتاه» فاطمه سلام الله علیها را به یاد آورد و سوزان نشد . چگون می توان خواند فریاد غریبانه «یا فضه خذینی» را در پشت دری که آتش را بر آن افروخته بودند و آرام بود؟

چگونه شیعه، در لحظه هایی که به نام فاطمه سلام الله علیها رقم خورده آرام نه؛ قرار داشته باشد؟! بی شک ایام فاطمیه برای شیعیان فاطمه زهرا سلام الله علیها عاشورایی دیگر خواهد بود. عاشورایی که در آن شش ماهه کربلای فاطمیه را نه با تیر سه شعبه که با میخ در ظالمانه به شهادت رساندند.

پی نوشت ها :
    1- بحار الأنوار - العلامة المجلسی - ج 37 - ص 81 – 82
    2- بحار الأنوار - العلامة المجلسی - ج 43 - ص 80
    3- مناقب آل أبی طالب - ابن شهر آشوب - ج 3 - ص 107 – 108
    4- بحار الأنوار - العلامة المجلسی - ج 43 - ص 27 –

6. تشکر شده توسط :

mostafahem (جمعه 08 فروردین 93)

کلمات کلیدی این موضوع