????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

Threaded View

1. Top | #4

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    مکر دیگری از مامون
    ابلیس عباسی مکر دیگری را در این رویارویی با حق به کار گرفت. مامون گفت: «اگر خلافت را قبول نمی کنی و بیعت من را دوست نمی داری پس ولیعهد من باش تا اینکه بعد از من خلافت از آن تو باشد» امام رضا علیه السلام فرمود: «من قبل از تو از این دنیا خارج می شوم در حالی که من مظلوم و مقتول به وسیله سم خواهم بود و بر من ملائکه آسمان گریه خواهند کرد».

پس از گذشتن کلام بین آن امام مظلوم و آن خلیفه غاصب، مامون با عصبانیت ایشان را تهدید کرد که در صورت عدم قبول پیشنهاد ولایت عهدی به سیره پدران ظالمش عمل خواهد کرد و آن حضرت را به قتل خواهد رساند و با اجبار ولایت عهدی را به امام رضا علیه السلام تحمیل کرد.

دور کردن معدن علم از جامعه هدف مکر مامون

هدف مامون آن چنان که حضرت امام رضا علیه السلام فرمود این بود که مردم نسبت به امام رضا علیه السلام ذهنیت منفی داشته باشند و محبوبیت و مقبولیت آن امام در میان مردم از بین برود؛ چرا که مردم خواهند گفت که حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام به طمع خلافت ولایت عهدی را قبول کرده است و او به خاطر دنیا با مامون و عباسیان که دستشان تا مرفق در خون اهل بیت و شیعیان اهل بیت بود فرو رفته بود.

مامون تلاش خویش را کرد تا مردم را از امام زمان خودشان جدا سازد؛ و با این حرکت نرم، حضرت امام رضا علیه السلام را از بدنه جامعه دور سازد. دوری امام از جامعه یعنی نابود کردن دین؛ چرا که به واسطه امام و ارتباط با امام است که دین در جامعه زنده می*ماند. بی شک مامون که در ظاهر نفاق بنی العباس را داشت؛ در باطن، حقیقتش، بنی امیه بود. او مانند بنی امیه تیشه به ریشه دین می*زد، اما منافقانه، خویش را دوستدار امام رضا علیه السلام نشان می*داد. این توطئه مامون به واسطه نحوه عملکرد حضرت امام رضا علیه السلام، کارگر نیافتاد.
    بر همه عایشه های امروز لعنت

2. تشکر شده توسط :

Yaser.76 (چهارشنبه 27 شهریور 92)

کلمات کلیدی این موضوع