????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285

مفاخره ی*امیرالمومنین علیه*السلام و امام حسین علیه*السلام

رسول*خدا صلی**الله*علیه*و*آله*و*سلم* و *امیرالمومنین علیه*السلام، کنار هم نشسته بودند که امام حسین علیه*السلام بر آن دو بزرگوار وارد شدند. پیامبر صلی*الله*علیه*و*آله*و*سلم ایشان را در آغوش گرفتند و در دامان خود نشاندند و بین دو چشم و لبانشان را بوسیدند. امام حسین (ع) در آن زمان شش سال داشتند.
    علی علیه*السلام عرض کرد: یا رسول الله! کداممان نزد شما محبوب*تر است؟ من یا حسین؟
    پس حسین علیه*السلام عرض کرد: پدرم! کسی که شرفش بالاتر باشد نزد نبی دوست داشتنی*تر و از حیث منزلت به او نزدیکتر است.

حضرت علی (ع) به فرزندش فرمود: آیا با من مفاخره می*کنی؟

عرض کرد: بلی! اگر مایل باشید.
    من پیشنیان را به طرف بهشت رهبری می*کنم. من از طرف رسول خدا (ص) منصب قضاوت دارم.من از طرف خدا ماموریت یافتم آیات سوره برائت را برای اهل مکه قرائت کنم. من کسی هستم که خداوند تبارک و تعالی او را از میان آفریدگانش برگزیده است. من ریسمان محکم الهی هستم که خداوند بندگانش را در قرآنش دستور داده به آن چنگ بزنند.

عموی من حمزه سیدالشهدا است که بهشت برین، جایگاه اوست. برادرم جعفرطیار است که با فرشتگان در بهشت پرواز می*کند.

من پرچم خدایم بر صراط. من خانه خدایم که هرکس در آن وارد شود در امان است و هر کس که بولایتم و محبتم تمسک نماید از آتش در امان است.

من قاتل پیمان شکنان اهل جمل و ستمگران اهل صفین و خارج شدگان از دین ام. من کشنده کافرانم و پدر یتیمان و پناه بیوه زنان هستم.
    من آن کسی هستم که فردای قیامت از ولایتم سئوال می*شود.
    در آیه شریفه "لتسلن یومئذ عن النعیم"، من آن نعمت خداوند تبارک و تعالی هستم که بر بندگانش ارزانی داشته*است.
    من کسی هستم که پروردگار عالم درباره ا*م و در شأنم فرموده *است: امروز دین شما را کامل کردم و نعمت را بر شما تمام نمودم و خشنود گشتم که اسلام دین شما باشد.

پس کسی که مرا دوست داشته باشد مسلمان واقعی است و مومنی است که دین او کامل است.

من کسی هستم که به سبب او هدایت شدید. درباره من و دشمن من، خداوند تبارک و تعالی فرموده*است: و قفوهم انهم مسئولون

أنا الذی قال رسول الله (صلى الله علیه وآله) فی من کنت مولاه فعلی مولاه ، أنا صلاة المؤمن ، أنا حی على الصلاة ، أنا حی على الفلاح ، أنا حی على خیر العمل

من کسی هستم که بر علیه دشمنانم عذاب نازل شد. یعنی کسی*که ولایتم را انکار نمود. و او نعمان بن حارث یهودی لعنت خدا بر او بود.
    اصحاب و همراهان من فردای قیامت دوستان من هستند که از دشمنانم دوری کرده و اظهار بیزاری نموده*اند. هنگام مرگ، آنها در مرتبه شهدا و صدیقین می باشند که در پیشگاه الهی خوشحال و شادمان بسر می برند.
    من کسی هستم که جبرئیل امین درباره او ندا داد: شمشیری جز ذوالفقار نیست و جوانمردی جز علی نمی*باشد.
    من در پیروزی و فتح مکه مدال افتخار داشتم. من دو بت لات و عزی را بر زمین کوبیدم و شوکت آنها را شکستم. هبل اعلی و مناه ثالثه را من ویران کردم. من بر شانه رسول خدا (ص) بالا رفتم و بتها را فرو ریختم. من بت یغوث و یعوق و نسر را شکستم.
    انگشتری خود را به فقیری بخشیدم. در بستر پیامبر(ص) آرمیدم و خود را به خطر انداختم تا او را از مشرکین حفظ کنم.
    من کسی هستم که جنیان از خشم و غضب من هراسناکند. خدا به سبب من عبادت می شود و مترجم وحی الهی و مظهر علم خداوندم.
    من قسمت کننده بهشت و دوزخ می*باشم.
    ویرایش توسط hamid reza : جمعه 31 خرداد 92 در ساعت 03:51 بعد از ظهر
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

2. تشکر شده توسط :

حسین (چهارشنبه 29 خرداد 92)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    در این هنگام امام علی (ع) ساکت شد و رسول الله (ص) به امام حسین (ع) فرمود:
    ای ابوعبدالله! آیا آنچه را پدرت گفت شنیدی؟ آنچه او برشمرد یکدهم از یکدهم از فضائل او بلکه از هزار هزار فضیلتی است که او دارد و بلکه او بالاتر از همه این فضائل است.

سپس امام حسین (ع) عرض کرد: اما شما ای امیرمومنان نسبت به آنچه فرمودی راستگو و امین هستی.

پیغمبر اکرم (ص) فرمود: اکنون تو ای فرزندم مفضائل خود را یادآوری کن.

امام حسین (ع) عرض کرد: ای پدرجان! من حسین فرزند علی*بن*ابیطالبم. مادرم فاطمه زهرا سرور تمامی زنان عالم و جدم محمد مصطفی آقا و سرور همه فرزندان آدم است.

ای علی! پدر من مقامی برتر از پدر شما و مادر من مقامی برتر از مادر شما نزد خدا و همه مردمان دارد. جد من بهتر و والاتر از جد شما نزد خدا و همه مردم است.

من در گهواره بودم که جبرئیل با سخنان خوشایند خود مرا نوازش می*داد و اسرافیل به دیدار من می*آمد.

ای علی! تو نزد خدا برتر از من و والاتر هستی و من به حسب و نسب و به داشتن پدران و مادران و اجدادی که دارم بر تو افتخار می کنم.

و بعد از این گفتگو امام حسین (ع) برخاست و دست به گردن پدرش انداخت و او را بوسید. علی (ع) هم فرزندش حسین*بن*علی(ع) را در برگرفت و بوسید و به او فرمود:
    خداوند فخر و شرف و دانش و بردباری تو را زیادتر گرداند و آنهایی را که به تو ای ابوعبدالله ستم کنند لعنت کند.
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
    این مطلب خلاصه روایت است.

خانه مان در
    اشک ما نذر روضه ی

4. تشکر شده توسط :

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    پی نوشت :

(أبى الفضل سدید الدین شاذان بن جبرائیل ألقمی فی الفضائل ص: 86,85,84 دار الرضی ه: 1368 قم / السید هاشم البحرانی-الوفات ه: 1107- فی حلیة الأبرار فی أحوال محمد وآله الأطهار ج: 2 ص: 123-127 مطبعة البهمن ، الناشرمؤسسة المعارف الإسلامیه ، طبعة الأولى 1411 ، تحقیق الشیخ غلام رضا مولانا البحرانی / الشیخ أبوا الحسن المرندیفی مجمع النورین ص: 192-194 / موسوعة کلماتالإمام الحسین ص 58-62 / تظلم الزهراء (علیها السلام) ص 32 / أنوار الهدایة ص 175)
    منبع:http://shia12.blog.ir
    خانه مان در
    اشک ما نذر روضه ی

6. تشکر شده توسط :

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    خیلی قشنگ بود. ممنون.
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک