????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    43
    و اما یک حدیث دیگر از کتاب بسیار ارزشمند «الهدایة الکبری» (اگرچه در مذهب نویسنده اش -الخصیبی- تشکیک کرده اند و ... الآن وقت ندارم در موردش توضیح بدم اما اصحاب باتوجه به احادیث گرانقدری که آورده اعتماد کرده اند) که تا خیلی جاها گره از کارم گشوده است:

الهداية الكبرى 364 الباب الرابع عشر باب الإمام المهدي المنتظر(عليه السلام)

وَ عَنْهُ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ جُمْهُورٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ جَعْفَرٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى، عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ دَاوُدَ عَنْ أَبِي بَصِيرٍ قَالَ سَمِعْتُ الْبَاقِرَ، يَقُولُ:

فِي مَهْدِيِّنَا الْمُنْتَظَرِ بِسَبْعِ سِنِينَ:

1. مِنْ آدَمَ إِنَّهُ كَانَ فِي الْجَنَّةِ لَا يَرَاهُ أَحَدٌ إِلَّا حَوَّاءُ حَتَّى ظَهَرَ مِنْهَا
    2. وَ بِهِ نَجَا نُوحٌ فِي السَّفِينَةِ
    3. وَ فِيهِ إِبْرَاهِيمُ نَجَا مِنَ النَّارِ
    4. وَ فِيهِ يُوسُفُ نَجَا مِنَ السِّجْنِ إِلَى أَنْ مَلَّكَهُ اللَّهُ خَزَائِنَ الْأَرْضَِ
    5. فِيهِ مُوسَى خَرَجَ‏ خائِفاً يَتَرَقَّبُ* وَ قَوْلُهُ‏ فَفَرَرْتُ مِنْكُمْ لَمَّا خِفْتُكُمْ فَوَهَبَ لِي رَبِّي حُكْماً وَ جَعَلَنِي مِنَ الْمُرْسَلِينَ‏
    6. وَ مِنْ عِيسَى اتُّهِمَ لِعِيسَى قَالُوا: قَتَلْنَاهُ وَ صَلَبْنَاهُ فَكَذَّبَهُمْ اللَّهُ بِقَوْلِهِ‏ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ‏
    7. وَ مِنْ مُحَمَّدٍ وَ ظُهُورِهِ بِالسَّيْفِ.

ترجمه اش که هم که کم و بیش در دو پست قبلی آمده است.

2. تشکر شده توسط :

حسین (سه شنبه 24 اردیبهشت 92)

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    حمید جان عالییی بوووووووووووووووووود..... شما سایت بیشتر سر بزن.
    واقعا استفاده کردیم. خیلی خیلی ممنون.

دو تا خواهش دیگه: اولا که در مورد کلمه مهذب در عبارت المهذب الخائف هم اگر میتونی کمک کن.
    ثانیا اینکه به پست های: «قرآن بدون روایت؟؟» و «قابلیت جستجو در مطالب سایت» هم یه سری بزن. شدیدا کارت دارن. یعنی اصلا باید پاسخگو باشی برادر من.

بازم از مطالب کاملت خیلی خیلی تشکر میکنم.
    امام زمان عج توفیق روز افزونت بده انشاءلله.
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک

4. تشکر شده توسط :

حمید (سه شنبه 24 اردیبهشت 92)

5. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    🟡 جمع بین نام و کنیه پیامبر صلی الله علیه و آله

🔴 و قد أخبر النبيّ (صلّى اللّه عليه و آله) عليا عليه السّلام بانّه سيولد له مولود من امرأة من بني الحنفية و قد اهديت إليه اسمي و كنيتي و لا يحلان لأحد بعده إلّا للمهديّ من ولد فاطمة عليهم السّلام الخليفة و الامام الثاني عشر الذي يملأ الأرض عدلا و قسطا بعد ما ملأت ظلما و جورا، فلذا سمّاه عليّ عليه السّلام محمدا و كنّاه بأبي القاسم.

🟠 رسول خدا (صلی الله علیه و آله) وصی خود را خبر داد که بعد از من تو را پسری خواهد شد از دختری از بنی حنفیة و من اسم و کنیت خود را به او بخشیدم و به غیر او اسم و کنیت من به دیگری حلال نیست که میان کنیت و نام من جمع کند مگر قائم آل من (عجل الله فرجه و صلوات الله علیه) که خلیفه دوازدهمین من است و عالم را پر از عدل و داد خواهد کرد بعد از آنکه پر شده از جور و ظلم لهذا حضرت امیرالمومنین (صلوات الله علیه) او را محمد نام نهاده و کنیتش ابوالقاسم کرده

📚منتهى الآمال جلد 2 صفحه 36

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123