????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 109

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ادامه:
    آدم ازپشت خودتقدیس وتسیبح رامی شنید؛ازخداوند درخواست کردکه:آن هارادرمقابل من قرار ده تاملاعکه مقابل من آیند،بلافاصله خداوند نور آنهارا درپیشانی آدم قرارداد وصف های ملاعکه درمقابل آدم واقع شدند!
    آنگاه ازخداوندمسءلت نمودکه آنها درقسمتی باشند که بتواند آنهاراببیند،لذانور مارادردست راست قرارداد،نورمرادرانگشت سبابه ونورعای علیه السلام رادردست میانه ونوردخترم فاطمه سلام الله علیهارا درانگشت بعدی ونورحسن علیه السلام رادردست کوچک ونورحسین علیه السلام رادرانگشت شصت قرارداد.
    پس خداوند به ملاعکه دستور داد تابرآدم علیه السلام سجده کنند،ملاعکه برای تعظیم وتجلیل وبزرگداشت این انوارپا ک بود که اوراسجده نمودند،آدم ازاین مطلب تعجب نمودوسرخود رابه سوی عرش بالا برد،بلافاصله خداوند ازچشمش پرده برداشت واونوری رامشاهده کرد،پس پرسید:الهی وسیدی ومولای ،این نورچیست؟
    خداوندفرمود:این نورمحمدصلی الله علیه وآله برگزیده من ازآفریدگان من است،اونوری درکنارش دید واز آن نورپرسید؛خداوند جواب داد:این نور علی بن ابی طالب علیه السلام،امام من ویاوردین من است.
    بازآدم سه نوردیگردرکنارآن دونور دید وسوال کرد:خدایا آن نورهاچیستند؟خداوند جواب داد:آن نورفاطمه سلام الله علیها ست که دوستدارانش ازآتش بریده شده اندوآن دونور،دوفرزندش حسن وحسین علیهما السلام هستند.حضرت آدم گفت:نه نوررامی بینم که برگرد آنهاحلقه زده اند!جواب شنید:آنها امامان ازنسل علی علیه السلام وفاطمه علیها السلام هستند.
    آدم گفت:خدایا،به حق این پنج نورپاک،آن امامان نه گانه ازنسل امام علی علیه السلام رابرای من مشخص کن.خداوند فرمود:علی بن الحسین،سپس محمد باقر،بعدجعفرصادق،سپس موسی کاظم،پس علی رضا،آنگاه محمدجواد،بعدعلی هادی،بعدحسن عسکری،وبعد ازاو حجت،مهدی صلوات الله علیهم اجمعین،سپس آدم گفت:الهی وسیدی،توآنهارا به من شناساندی،پس مراازآن هاقرار ده.

مدینه المعاجز،ج2ص367،ح610ازابومخنب.

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

mohammadhadi5 (چهارشنبه 01 خرداد 92),محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ازامام حسین علیه السلام منقول است که فرمود:پیامبرخدا صلی الله علیه وآله فرمود:
    داخل بهشت شدم ودیدم بردرآن باطلاچنین نوشته شده است (لا اله االاالله،محمدحبیب الله،علی بن ابی طالب ولی الله،فاطمه امه الله،الحسن والحسین صفوه الله، علی محبیهم رحمه الله وعلی مبغضیهم لعنه الله))خدایی جزخدای ییگانه نیست،محمدحبیب خداست ،علی بن ابی الطالب علیه السلام ولی خداست وفاطمه سلام الله علیها کنیزخداست،حسن وحسین علیه االسلام برگزیده ی خدایند،رحمت الهی بردوستاران آنهاست ولعنت خداوند برای دشمنان آنهاست.

مدینه المعاجز،ج2،ص362ح606به نقل ازابن بابوییه درامالی ص471 ح13

4. 3 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

mohammadhadi5 (چهارشنبه 01 خرداد 92),حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92),محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

5. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    جابربن عبدالله انصاری ازحضرت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله نقل کرده که فرمود:بر دربهشت چنین نوشته شده است:لا اله الا الله ،محمد رسول الله،علی اخو رسول الله قبل ان یخلق الله السموات والارض بالفی عام:علی علیه السلام برادررسول خدابود دوهزار سال قبل از اینکه آسمانها وزمین را خداوند به وجود آورد.

مدینه المعاجز،ج2،ص356،ح602،ازابن شهرآشوب

6. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92),محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

7. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ام سلمه می گوید:پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمود:وقتی به معراج برده شدم ،به عرش نگاه کردم وبرآن این جملات رامکتوب دیدم (لا اله الا الله،محمدرسول الله،ایدته بعلی ونصرته بعلی))(یعنی پیامبررا باعلی علیه السلام تایید ویاری نمودم)
    ونورهای علی وفاطمه وحسن وحسین ونورهای علی بن الحسین ومحمدبن علی وجعفربن محمد وموسی بن جعفر وعلی بن موسی ومحمدبن علی وعلی بن محمد حسین بن علی علیهم السلام رامشاهده کردم ونور((حجت))رادیدم که دربین آنها می درخشید، گویا ستاره ای درخشان بود.
    پس گفتم ای پروردگار من!اوکیست؟واینها کیاینند؟
    آنگاه این ندا داده شد که : یامحمد!این نور علی وفاطمه واین نور دوفرزندانش حسن وحسین واین نورهایی ازنسل امام حسین علیه السلام است که همه پاکیزه شده ومعصومند؛واین نوردرخشان حجت است که زمین را ازعدل وداد پرمی کند پس از آن که ازظلم وجور پرشده است.

مدینه المعاجز،ج2،ص379،ح615

8. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92),محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

9. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    قاسم بن معاویه می گوید:به امام صادق علیه اسلام گفتم:مردم سنی مسلک روایتی ازمعراج بیان می کند که وقتی رسول الله صلی الله علیه وآله به معراج برده شد،برعرش این نوشته رادید(لا اله الا الله. محمدرسول الله ،ابوبکر الصدیق !))
    حضرت فرمود:سبحان الله ،هرچیزی راتغیرداده وتحریف کردند حتی این حدیث را ؟!
    گفتم:بله.
    آنگاه فرمود:خداوند عزوجل وقتی عرش را خلق کرد روی آن نوشت: لا اله الا الله محمدرسول الله علی امیرالمومنین.
    و وقتی آب راخلق کرد برمجرای آن نوشت:لا اله الله محمدرسول الله علی امیرالمومنین.
    وآنگاه که کرسی را خلق کرد،برروی پایه های آن نوشت:لا اله االا الله ،محمدرسول الله ،علی امیر المومین.
    و وقتی لوح راخلق کرد،برروی پایه های آن نوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیرالمومنین.
    وبعد ازخلقت اسرافیل روی پیشانی اونوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیرالمومنین
    وپس ازآفریدن جبراعیل بردوبال اونوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیرالمومنین.
    و وقتی آسمان هارا آفرید بر اطراف آنها نوشت لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیر المومنین.
    و زمان که زمین هارا آفرید، روی طبقه های آن نوشت :لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیر المومنین.
    و وقتی کوه هارا خلق کرد برروی قله های آن نوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیر المومنین.
    وآنگاه خورشید را آفرید وروی آن این جملات رانوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیرالمومنین.
    ووقتی ماه رابه وجود آورد رویش نوشت:لا اله الا الله محمد رسول الله علی امیر المومنین.
    واین نوشته همان سیاهی است که برروی ماه دیده می شود.پس هرگاه کسی لا اله الا الله محمدرسول الله بگوید باید علی امیر المومین را نیز بگوید.

مدینه المعاجز ج1،ص375،ح612به نقل از احتجاج طبرسی ص158

10. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

11. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    بربال جبرعیل علیه السلام((علی الوصی))نگارش یافته است

امام علی صلوات الله علیه فرمود:پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند:
    جبرعیل علیه السلام برمن نازل شدوبال هایش رابازنمو.پس دریکی ازآنها نوشته بود:لا اله الا الله،محمدالنبی وبر بال دیگر لا اله الا الله علی الوصی

مدینه المعاجز ج2،ص408 حدیث 636 به نقل از محمدبن علی بن شهرآشوب

12. تشکر شده توسط :

حسین (دوشنبه 20 خرداد 92)

13. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    نام امیرالمومنین علی علیه السلام برروی فرشته نوشته شده است.

ازحضرت موسی بن جعفر علیه السلام منقول است که پیامبر صلی الله علیه وآله نشسته بودند،ناگهان ملکی برحضرت واردشد که 24صورت داشت،حضرت به اوگفت:دوست من جبرعیل !تورادراین صورت ندیده بودم.
    فرشته پاسخ داد:من جبرعیل نیستم ای محمد !خداوند عزوجل مرافرستاده تانور رابه نور ازدواج دهم.
    فرمودندچه کسی را؟
    فرشته گفت:فاطمه سلام الله علیه رابرای علی علیه السلام.
    پس ازآنکه فرشته ،پشت نمود بین دوکتفش این جملات دیده شد(محمد رسول الله علی وصیه)) پیامبراکرم صل الله علیه وآله فرمودند:ازچه زمانی این عبارت بین کتفهای تو مکتوب شده است؟پاسخ داد:بیست ودوهزار سال قبل از آنکه خداوند آدم راخلق کند.

مدینه المعاجز،ج2،ص411 ح640ازاصول کافی ج1،ص460،ح8

14. تشکر شده توسط :

15. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    اسم امیرالمومنین علیه السلام برفرشته ای که نصف آن آتش ونصف دیگرآن برف بود!

محمد بن حنیفه ازپیامبر اکرم صلی الله علیه وآله روایت کرده است که فرمودند:
    وقتی که به آسمان برده شدم،درآسمان چهارم وهفتم فرشته ای دیدم که نصف آن ازآتش ونصف دیگرش ازبرف بود!وبرپیشانی اونوشته بود(اید الله محمدا"بعلی))خداوند محمد صلی الله علیه وآله را به علی علیه السلام تایید ویاری کرد.
    ازدیدن این مطلب تعجب نمودم.پس آن ملک گفت :ازچه تعجب کردی؟خداوند این مطلب را برپیشانی من دوهزار سال قبل ازدنیا نوشته است.

مدینه المعاجز،ج2،ص407،ح633(به نقل از ابن شهر آشوب وح634به نقل ازصاحب کتاب صفوه الاخبار)وص408،ح635(ازطریق مخالفین ازمناقب موفق بن احمد خوارزمی ،ص218)

16. تشکر شده توسط :

17. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    برگونه ی حورالعین،((علی ولی الله))است.
    ازپیامبراکرم صلی الله علیه وآله روایت شده که فرمود:
    هرکس(بسم الله الرحمن الرحیم)رابخواند،خداوند دربهشت هفتاد هزارقصر ازیاقوت قرمز برایش بنا می کند،درهرقصری هفتادهزاراتاق ازمروارید سفید،درهر اتاقی هفتاد هزار تخت از زبر جد سبز رنگ، روی هرتختی هفتادهزارفرش از سندس واستبرق ،برروی هرکدام همسری ازحور العین که دارا ی هفتاد هزار شاخه موی تزیین شده بادر ویاقوت است ،برروی گونه ی راستش((محمد رسول الله))نوشته شده وبرگونه ی چپش((علی ولی الله))،برپیشان او((حسن))وبرچانه او((حسین)) نگارش یافته است وبسن الله الرحمن الرحیم روی دولب اونوشته شده.
    پرسیدم:ای رسول خدا!این همه کرامت برای کیست؟
    فرمود:برای آنکه ازروی بزرگداشت واحترام بسم الله الرحمن الرحیم گوید.

مدینه المعاجز،ج2،ص366،ح609،به نقل از جامع الاخبار شیخ تاج الدین شعیری ص43-
    بحار الانوار،ج92ص258

18. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    نام امیرالمومنین علیه السلام برروی ابری که برسر پیامبراکرم صلی الله علیه وآله سایه می افکند.

رسول خدا صلی الله علیه وآله باحضرت ((خدیجه بنت خویلد))قرار داد تجاری مضاربه بسته بودند وبرای تجارت همراه قبایل به سوی شام درحرکت بودند وازمکه تابیت المقدس به اندازه حرکت یک ماه فاصله بود؛ ومسیر رفت وآمد دربیابان های خشک بسیار گرمی بود که گاهی بادهای گرم وسوزانش رملها وشن هارا برسر وصورت رهگذران می پاشید.
    دراین ایام خداوند تعالی برای رسول خدا صلی الله علیه وآله،ابری بالای سرشان فرستاده بود سایه افکند وهر کجا می روند،همراهشان باشد ودرهمه جوانب راست وچپ وجلو وعقب برحضرت سایه افکنی کند واورا ازگرمای خورشید محافظت نماید؛ازطرفی بادهای سوزان خاک وشن را بر صورت قریشان وشتر های آنها می پاشید،ولی وقتی به نزدیک حضرت محمد صلی الله علیه وآله می رسد،ملایم وساکن می گردید وچیزی ازشن وماسه به حضرت نمی ریخت،بلکه هوای لطیف وملایمی برآن جناب می ورزید؛ به طوری که قافله ی قریش می گفتند:همراهی بامحمد صلی الله علیه وآله ازهمراهی باچادرش بهتر است!
    پس آنان به سوی او پناه می آورند ونزدیکش می شدند وبه این دلیل باد ملایم هم به آنها که درجوارش بودند.می ورزید،ولی ابر فقط مخصوص خودحضرت بود و وقتی حضرت با قافله های مختلف وناشناس همراه می شدند،بالا می رفت وازآنها دور می شد.
    آنها پرسیدند:این ابر بر هرکسی فرود می آید وبه سویش می رود،حتما"او شریف وبزرگوار است.اهل قافله به آنها گفتند:به ابرنگاه کنید،برروی ابر اسم صاحب آن واسم همراه او وبرگزیده وجانشین اورا خواهید یافت!
    وقتی به ابرنظر کردند،این نوشته رادیدند(لا اله الا الله،محمد رسول الله،ایدته بعلی،اورا به وسیله ی علی سرور اوصیا تایید می کنم وبوسیله اصحابش که دوستداراو وعلی ودوستانش هستند وبادشمن او ودشمنان علی دشمنی می کنند،شرافت وبزرگی می بخشم))همه ی آنها که می توانستند بخواندند،این جملات راخواندند وآنان که نمی توانستند،ازروی آن نوشتند.

مدینه المعاجز،ج3،ص5،ح684به نقل ازتفسیر عسکری ص155،ح77_بحارالانوارج17،ص308،ح1 5-اثبات الهداه ج2،ص151،ح622به نقل ازتفسیر عسکری

صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین