امیرالمومنین علیه السلام درآسمان هفتم همچون خورشید درخشان است.

سلمه بن قیس ازپیامبر خداصلی الله علیه وآله نقل کرده است که فرمود:
علی علیه السلام درآسمان هفتم همانند((خورشید))درخشان روز درزمین است ودرآسمان دنیا همانند ماه شبی درزمین است.خداوند به علی علیه السلام مقدارعظیمی از فضیلت عنایت کرده است که اگر بین اهل زمین تقسیم شود،همه رافرامی گیرد.وبه اوجز بسیار زیادی از فهم عنایت فرموده است که درصورت قسمت بین اهل زمین به همه می رسد!
نرمی اوهمانند نرمی لوط است واخلاقش همچون اخلاق یحیی وزهدش مثل زهد ((ایوب))وبخشش او چون بخشش ابراهیم وشادمانی ودرخشندگی اوهمانند شادمانی سلیمان بن داوود وقوت او شبیه قوت داوود است.
وبرای اواسمی است که بر هر حجاب وپرده بهشت نوشته شده است،خداوند وجود اورا به من بشارت داد وبشارت هایی که برای اوست نزد من است،علی علیه السلام نزد حق محموداست ونزد ملاعکه پاک وپاکیزه است،اوبرادر من وبرادر ویژه ی من ودوست وفادار وبرگزیده ی من وپشت وپناه وچداغ روشنی بخش ودوست بسیار محبوب وهمراه رفیق من است.پروردگارم با صدای او در معراج بامن انس گرفت ،پس ازخدادرخواست نمودم که قبل از من اورا از دنیا نبرد وهمین طور شهادت اورا بعد ازخودم در خواست کردم.
وقتی داخل بهشت شدم ،حوران مخصوص علی علیه السلام را بیش از برگ درختان وقصر های اورا به عدد انسان ها مشاهده نمودم!علی از من است ومن از علی،هرکه اورا دوست دارد و ولایتش را پذیرا شود ،مرا دوست داشته وبه ولایت من چنگ زده است......(ادامه پست بعد)