????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 67

موضوع: يك سوال

1. Top | #51

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    البته یه چیزی رو فراموش کردم بگم! این حدیث های آقا حمید بحث تقیه رو برای ما روشن تر کرد. اما مساله مراجع تقلید و اینا موند! حالا که بحث رفت سر تقیه، همین یکی رو بریم جلو تا همینشم خاموش نشده.

2. Top | #52

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    قَالَ وَ قَالَ الصَّادِقُ ع‏ إِذَا صَلَّيْتَ مَعَهُمْ غُفِرَ لَكَ بِعَدَدِ مَنْ خَالَفَكَ.
    امام صادق علیه السلام فرمودند: زمانی که با آنها نماز بخوانی، از تو بخشیده می شود (گناهانت) به اندازه مقداری که آنها با تو اختلاف دارند.

3. تشکر شده توسط :

حمید (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92)

4. Top | #53

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    مُحَمَّدُ بْنُ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ بِإِسْنَادِهِ عَنْ حَمَّادِ بْنِ عُثْمَانَ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَّهُ قَالَ: مَنْ صَلَّى مَعَهُمْ فِي الصَّفِّ الْأَوَّلِ كَانَ كَمَنْ صَلَّى خَلْفَ رَسُولِ اللَّهِ ص فِي الصَّفِّ الْأَوَّلِ.وَ رَوَاهُ فِي الْمَجَالِسِ عَنِ الْحُسَيْنِ بْنِ إِبْرَاهِيمَ عَنْ عَلِيِّ بْنِ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ أَبِي زِيَادٍ النَّهْدِيِّ عَنِ ابْنِ بُكَيْرٍ عَنِ الصَّادِقِ ع‏ مِثْلَهُ‏[3].
    ابی عبدالله فرمودند: هر کس که با آنان نماز بگذارد در صف اول، مانند کسیست که نماز بخواند در پشت سر رسول خدا در صف اول

5. تشکر شده توسط :

حمید (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92)

6. Top | #54

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    انان کیند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لفظ اهل عامه هست؟؟؟
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

7. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    58
    نقل قول نوشته اصلی توسط J.MOGHADAM نمایش پست ها
    انان کیند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لفظ اهل عامه هست؟؟؟
    سلام
    تا جایی که بنده پست ها رو دنبال میکردم، این احادیث ترجمه شده ی همون احادیث عربی ای هستند که آقای حمید گذاشتن و گفتن که:
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نمایش پست ها
    در مورد نماز خوندن پشت مخالفین هم کلی روایت داریم که خودش باب هست توی وسائل الشیعه. (چندین بابه و روایاتش در باب های مختلف اومده) ......
    خب! حالا اون دسته از مخالفین شیعه که نماز هم میخونن، و اصلا نماز خوندن پشت سرشون یا توی مسجدشون میتونه موضوعیت داشته باشه کیا هستن؟ مشخصا همون اهل عامه هستند.

در ضمن در پست هایی که احادیث عربی آورده شده هر کدوم عنوان باب هم اومده و مشخص کرده که این احادیث در چه زمینه ای بوده

و اگر کسی عربیش مثل من ضعیف باشه هم باز با کمی دقت میتونه از روی کلماتی مثل تقیه و "جَمَاعَةِ الْعَامَّةِ لِلتَّقِيَّةِ" و "بَابُ اسْتِحْبَابِ الْأَذَانِ لِلْعَامَّةِ وَ الصَّلَاةِ بِهِمْ" متوجه بشه این احادیث دقیقا در مورد نماز خوندن با اهل عامه و پشت سر اهل عامه هستش.

بنابر این ضمایر "آنان" در احادیث ترجمه شده ای که آقای حامد ترجمه کردند همون اهل عامه هستند.
    ویرایش توسط reza : سه شنبه 10 اردیبهشت 92 در ساعت 04:58 بعد از ظهر

8. 2 کاربر زیر بابت این پست از reza، تشکر کرده اند:

hamed (جمعه 13 اردیبهشت 92),حمید (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92)

9. Top | #56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza نمایش پست ها
    سلام
    تا جایی که بنده پست ها رو دنبال میکردم، این احادیث ترجمه شده ی همون احادیث عربی ای هستند که آقای حمید گذاشتن و گفتن که:

خب! حالا اون دسته از مخالفین شیعه که نماز هم میخونن، و اصلا نماز خوندن پشت سرشون یا توی مسجدشون میتونه موضوعیت داشته باشه کیا هستن؟ مشخصا همون اهل عامه هستند.

در ضمن در پست هایی که احادیث عربی آورده شده هر کدوم عنوان باب هم اومده و مشخص کرده که این احادیث در چه زمینه ای بوده

و اگر کسی عربیش مثل من ضعیف باشه هم باز با کمی دقت میتونه از روی کلماتی مثل تقیه و "جَمَاعَةِ الْعَامَّةِ لِلتَّقِيَّةِ" و "بَابُ اسْتِحْبَابِ الْأَذَانِ لِلْعَامَّةِ وَ الصَّلَاةِ بِهِمْ" متوجه بشه این احادیث دقیقا در مورد نماز خوندن با اهل عامه و پشت سر اهل عامه هستش.

بنابر این ضمایر "آنان" در احادیث ترجمه شده ای که آقای حامد ترجمه کردند همون اهل عامه هستند.
    با تشکر از شما.
    لطفا ترجمه بقیه احادیث رو هم بیارین دیگه..!!

10. تشکر شده توسط :

حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92)

11. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed نمایش پست ها
    امام صادق علیه السلام فرمودند: زمانی که با آنها نماز بخوانی، از تو بخشیده می شود (گناهانت) به اندازه مقداری که آنها با تو اختلاف دارند.
    به عدد کسانی که با تو مخالفت می کنند.

در مورد صحبت های دیگه ات هم حامدجان به خصوص در زمینه پیدا کردن احادیث مربوطه در پست بعدی توضیح میدم

12. Top | #58

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    به عدد کسانی که با تو مخالفت می کنند.
    اوخ! "من" رو "ما" دیدم. چون بر وزن "به عدد ما احاط به علمک بود" تا خوندم حس کردم "ما" ه

13. Top | #59

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    سلام به همه دوستان
    اولا نمی دونم از اینکه اقا حمید اومد توی این بحث شرکت کرد باید بخندم یا گریه کنم آخه مرد مومن یه کامیون حدیث یه دفعه خالی کردی که چی
    تازه خلاف مقرارات سایت که باید فارسی بنویسی عمل کردی ادمین سایت باید تنبیه کنه که متاسفانه خودش هم تشکر می کنه
    حالا فرض کنید که ترجمه کرده بدون دسته بندی چه فایده ای داره
    به هر حال اولین بار تو عمرم بود که یه بحث تو یه تالار گفتگو از بیخش تا آخرش می خونم
    خیلی بحث قشنگی بود بین اقا حامد و مقدم
    یه نکته دوستانه می گم که ای کاش تو ی بحث عصبانی نمی شدند بعضی ها و کلماتشون دوستانه تر بود
    به هر حال با توجه به همه این روایاتی که اقا حمید زحمت کشیدند و آوردند نظر من به نظر آقای مقدم بسیار نزدیک تر است
    چیزی که من از این روایات می فهمم همون چیزیه که مقدم گفت و باز هم به نظر فاتر و ناقص بنده در فتوا هایی که اقا عباس لطف کرده بودند و گذاشته بودند نظر اقای صافی به فضای روایات نزدیک تر بود
    خلاصه اینکه این کار پشت سر مخالفین نماز خوندن اصلا کار درستی نیست الا اینکه ضرورت حاکم بشه
    دقت کنید تمام روایاتی که آوردید ممکنه بعضی هاش ظاهرش این باشه که جواز این عمل می رسونه اما دقت که می کنی توش نهی وجود داره به نظرم فتوای اقای صافی به این مهم توجه داشته است و نماز را با قید ضرورت در پشت این ها جایز شمرده است ودر صور ضرورت هم اگر کسی نماز خواند بنا بر احتیاط باید نماز را اعاده کند (طبق فتوای اقای صافی)

به هر حال چند اصل مهم داریم
    1- کفر مخالفین اعم از وهابی و غیر وهابی حالا بین نجاسات هم تفاوت وجود داره یه نجاست خونه یه نجاست ادراره یه نجاست هم سگ و خوک حالا بین وهابی و غیر اون هم از نظر نجاست همین حکم جاری است ولی خوب اصل نجاست باقی است
    2- کافر بودن مخالفین از نظما قطعی است
    3- محب متعصب بودن دومی در همه اون ها صادق است
    4- باطل بودن نمازشون بنا بر فقه شیعه
    معلومه پشت سر این ها نمی شه نماز خوند
    پس این همه روایات چیه ؟؟
    معلومه که بحث شرایط عادی نیست و وقتی شرایط عادی نیست به قول اقا حامد و اقای مقدم عزیز تقیه شد دیگه تحت فرمول در نمیاد ممکنه به نظر من شرایط تقیه باشه و نماز بخونم و به نظر اقای مقدم نباشه ونماز نخونم

بگذریم زیاد حرف زدم خودم خسته شدم کسی نبود که وقت تذکر بده ما هم رفتیم طبق معمول
    اما یک نکته قابل توجه اقا حامد عزیز ادمین بزرگوار
    ببینید لفظ وحدت با واژه تقیه تفاوت بسیار زیاد دارد
    و ما در روایات واژه وحدت را نداریم
    روایات مخالف با واژه وحدت را داریم
    وهرچه روایت است در باره تقیه است
    لطفا روایات تقیه ای را به اسم وحدت مطرح نکنید
    تقیه اصل مسلم شیعه است با مبنای قرآنی و روایی
    اما وحدت؟؟؟؟؟؟.............................. .........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!@@#$4()*&^%$#@!×؟":»«ـ

14. 2 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

J.MOGHADAM (شنبه 14 اردیبهشت 92),حمید (جمعه 20 اردیبهشت 92)

15. Top | #60

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    این جا جا داره که به شما اقا حامد گل یه احسنت غلیظ بگم..
    افرین.. تبارک الله!!!

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین