????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567
نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67

موضوع: يك سوال

1. Top | #61

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    سلام
    خیلی ممنون از پاسختون. ولی متاسفانه خیلی دیر در بحث شرکت کردید

بحث ما دو تکه بود:

1) نماز خواندن پشت اهل عامه از بیخ باطله یا در بعضی شرایط برای حفظ جان اشکال ندارد؟ پاسخ که بنابر امر تقیه حالا می خوان نجس باشن یا نباشن یا هر چیز دیگه این روشن است. روایاتی آورده شد و همونطور که آقا "حامد" هم اشاره کردن برخی از علما به روایات توجه کرده بودن (نه اینکه اصلا مهم نیست اونا چی میگن و این حرفا)

2) نتیجه مهمی که من قصد داشتم در این بحث گرفته بشه این بود که تا یه تعداد زیادی عالم یه حرفی رو میزنن. حدیث نخونده نیایم بگیم اصلا مهم نیست که اینا چی میگن. شاید از رو روایت حرف زده باشن که دیدیم همینطوره.

3) متاسفانه به من برچست حمایت از وحدت زده شده که باید دلیل بیارید که بر چه اساسی حرف من رو فراتر از تقیه فرض کردید؟ در مثال های من روش بود که کاملا هدف اول و آخر، تقیه بود. آن هم برای حفظ جان و نه چیز دیگری.(همینطوری نمیشه که بیاید بگید شما بحث تقیه رو با وحدت قاطی کردی، دلیل بیارید). حد و حدود وحدت هم متفاوت است. بدون تعریف وحدت شما چنین نسبتی به من دادید. ریشه بسیاری از دعواهای این روزها که در سایت های مختلف هم دیده میشه اینه که هر کسی تصوری از وحدت برای خودش داره! بعد سر این مساله دعوا می کنن. اگر می خواید جدی سر این مساله بحث کنید لطف کنید تعریف خودتون رو از وحدت بگید. به نظر یکی این که با هم وارد جنگ نشیم درجه ای از وحدته. از نظر یکی اشتراک اعتقادات نشانه وحدته .... عاقلانه نیست تعریف نکرده ما سر یه چیز دعوا() کنیم.

4) اگر بخوایم اینطوری نظر بدیم:
    معلومه که بحث شرایط عادی نیست و وقتی شرایط عادی نیست به قول اقا حامد و اقای مقدم عزیز تقیه شد دیگه تحت فرمول در نمیاد ممکنه به نظر من شرایط تقیه باشه و نماز بخونم و به نظر اقای مقدم نباشه ونماز نخونم
    مساله ای رخ نخواهد داد الا نابودی ما. بحث عمل کردن آقای مقدم یا من نیست که! بحث عمل کردن یه جمع زیادی از شیعیانه. من کلی دلیلی آوردم که شرایط تقیه فعلی به چه شکلی هست و چه خطراتی هست. حالا اگر کسی می خواد بگه حرف من غلطه باید دلیل بیاره که غلطه نه اینکه صرفا گفته بشه سلیقه ایه. مثلا خیر سرمان می خواهیم بحث عقلانی کنیم.
    من به نظر خودم اثبات کردم که در دراز مدت جان در خطر است. حالا اگر شما میگید غلطه بیاید بگید به این دلیل حرف شما غلطه. کمک کردن به کسی که در حال کشته شدن است و ما توانایی داریم واجب است. حالا نمیشه یکی بیاد بگه که به نظر من ما می تونیم کمک کنیم به نظر شما ما نمی تونیم کمک کنیم! اینطوری مصداق عمل کردن به هر روایتی میره زیر سوال.

5) من یکبار دیگه صحبت های آیت الله صافی رو میزارم تا با دقت بیشتری مطالعه کنیم:
    ماز با عامّه در حال ضرورت بى اشكال است و در غیر حال ضرورت شركت در جماعات آنان اگر موجب تألیف قلوب آن ها و دفع اتّهام به شیعه باشد ، خوب است و اعاده آن لازم نیست، اگر چه موافق با احتیاط است. خروج از مسجد در هنگام اقامه جماعات و یا ایستادن و شركت نكردن شایسته نیست. اگر ضرورتى ایجاب كند، مانع ندارد.
    جمله "
    شركت در جماعات آنان اگر موجب تألیف قلوب آن ها و دفع اتّهام به شیعه باشد
    " دقیقا همون چیزیه که من گفتم و مثال زدم ازش.

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از hamed، تشکر کرده اند:

حامد (یکشنبه 15 اردیبهشت 92),حمید (جمعه 20 اردیبهشت 92)

3. Top | #62

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    من یه چیزی بگم :
    سخن مخالف کلام معصوم (ع) {روایات و احادیث} باطل است.
    سخنگوی مخالف روایت هم اصلا مهم نیست چی میگه چون حرفش باطل است.
    موافقا تشکر یادشون نره.!! صلوات بفرست..!!!!
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

4. تشکر شده توسط :

حامد (یکشنبه 15 اردیبهشت 92)

5. Top | #63

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    سلام مجدد
    اول اینکه لزومی نداره که با عصبانیت بحث کنید -البته می دونم شما عصبانی نیستی و این اشکال فضای مجازیه که احساسات انتقال نمی ده -
    دوم اینکه بنده به حضرت عال برچسب نزدم
    یک مطلب کلی عرض می کنم
    که : واژه وحدت در روایات نیست
    واژه تقیه است
    ما نمی توانیم راحت بگوییم این همان است و بعد بگوییم تعریفی که از وحدت می کنیم با روایات تقیه جور در می آید چرا که اهل بیت اگر می خواستند از این لغت استفاده می کردند
    اگر دقت کنید خود واژه وحدت یک بار معنایی دارد -قطع نظر از هر تعریفی که شما برای این واژه م یکنید- و تقیه نیز یک بار معنایی دیگر دارد
    که در حاق و حقیقت این دو معنا با هم تعارض جدی موجود است -به ریشه های دو لغت توجه کنید -
    هیچ وقت کسی شرکت در نماز های جماعت مخالفین را حمل بر وحدت نکرده بود همیشه عنوانش تقیه بوده و باید باشد

در مورد عرض بنده دقت کنید
    شما فقط می توانید بگویید تقیه واجب است
    اما موضوع خارجی تقیه همیشه گردن مکلف است
    مثل اینکه فقیه می گوید خون نجس است
    اما این مایع خارجی که مثلا قرمز هست یا نه گردن مکلف است فقیه فقط نجس بودن خون را اعلام می کند

6. Top | #64

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط J.MOGHADAM نمایش پست ها
    من یه چیزی بگم :
    سخن مخالف کلام معصوم (ع) {روایات و احادیث} باطل است.
    سخنگوی مخالف روایت هم اصلا مهم نیست چی میگه چون حرفش باطل است.
    موافقا تشکر یادشون نره.!! صلوات بفرست..!!!!
    سلام دوست عزیز
    قطعا سخن مخالف روایت صحیح نیست اما تشخیص اینکه چه کلامی با روایت مخالف هست تحقق پیدا نمی کنه الا بوسیله اینکه ما خیلی زیاد روایت بلد باشیم
    بعد هم توی بحثی که ملاک اون روایت هست نباید بحث با رای گیری گذاشت مثلا هر کس موافقه تشکر کنه
    من از پست شما تشکر می کنم چون زحمت کشیدید و توی بحث شرکت کردید نه به خاطر رای گیری
    خب بهتر بود می گفتید هر کس با حرف من موافق دلیل بیاره روایت بیاره و یا....
    به هر حال برای اثبات یا نفی هر چیزی به روایت اهل بیت محتاجیم
    اللهم عجل لولیک الفرج

7. تشکر شده توسط :

J.MOGHADAM (چهارشنبه 13 آذر 92)

8. Top | #65

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    خب پس موافقا روایتی چیزی بیارن یا در بحث شرکت کنند.
    اقا hamed شما هم تو بحث دعوا نداشته باش ..!! دوستانه گفتم.
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

9. Top | #66

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    با تشکر از تمامی دوستانی که در این بحث شرکت کردن از J.MOGHADDAM گرفته تا آقا حمید و حامد و ABASS و...
    واقعا خیلی خوبه که این بحث ها در سایت جریان داشته باشه چون بحث های مهم روزه. واقعا من نمی دونم چطور باید در بحث ها شرکت کنم که حمل بر عصبانیت نشه. من سعی کردم ازینا ==> و... بذارم تا حس منتقل کنم ولی بازم مثل اینکه موفق نبودم. واقعا مرز مشخصی بین جدی صحبت کردن و عصبانی صحبت کردن نیست گویا. انقدر هم بهم گفتید عصبانی حرف میزنی که دیگه الان حس می کنم کلا من یه شخص عصبی هستم. اگرچه اعتقاد دارم که کسایی که توی این بحث ها شرکت می کنن دارد به تشیع خدمت می کنن (چون یه بحث مهمی حول یک مساله بسیار مهم صورت میگیره، مساله ای که باید در این برهه در موردش تصمیم درست بگیریم تا خدایی ناکرده موجب رنجش امام زمانمون نشیم.)
    راستش من خلاصه آنچه که گفتم در کل این موضوع رو در یک جمله خدمتتون عرض می کنم. چون واقعا حس می کنم بحث به سمتی رفت که به اشتباه حس شده من حامی وحدت هستم. من به هیچ عنوان طرف داری از وحدت نکردم و نخواهم کرد و اصلا بهش اعتقاد ندارم. اگر آقا حامد گل که روشنی این سایت هستن لطف کنن بگن من کجا دفاع از وحدت کردم خیلی ممنون میشم.

صادقانه و خالصانه (، من چه شکلکی بذارم که دوستان نگن عصبانی شدم خدایا!! ) ) عرض می کنم که آنچه که من به دنبال گفتنش بودم این بود:
    نماز خواندن در پشت اهل عامه به هیچ عنوان پذیرفته نیستمگر برای تقیه،مگر برای تقیه،مگر برای تقیه (بازم بگم؟ )

ولی دوست گلم آقای J.MOGHADDAM که یکی از فعالان سایت هست گویا عقیده داشت که در حال حاضر مساله حفظ جان مطرح نیست! تمام بحث سر این بود. واقعا هیچ چیزی بیشتر از این نبود، در حالی که این اواخر بحث به سمت های دیگه رفت.

حالا قسمتی از بحث هم سر این رفت که آیا این مایع قرمز رنگی که روی دست ماست خون است یا خیر(یعنی شرایط زمانی فعلی این حد از تقیه را ایجاب می کند یا خیر). که به قول آقا حامد گل سلیقه ایه. من دلایلم رو گفتم که این خون است. حالا اگر کسی می خواد بگه خون نیست دلیل بیاره که نیست. هیچ چیز بیشتر از این مدنظر من نبوده و نیست.

بازم خدارو شکر می کنم که خداوند دوستان خوبی رو به من عطا کرده که می تونم از طریق اونها اعتقاد خودم رو محکم و قوی کنم

انشالله که امام زمان از ما راضی باشن و از یاران واقعیشون بشیم.
    اللهم عجل لولیک الفرج

10. 4 کاربر زیر بابت این پست از hamed، تشکر کرده اند:

J.MOGHADAM (چهارشنبه 13 آذر 92),حامد (یکشنبه 15 اردیبهشت 92),حمید (جمعه 20 اردیبهشت 92),reza (یکشنبه 15 اردیبهشت 92)

11. Top | #67

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    من منظورم شخص شما نبودید کلا به نظرم داره این دوتا بحث با هم خلط می شه و برای همین شما و اقای مقدم که بحث می کردید به نظرم این نکته غفلت می شد
    خیلی وقت ها ممکنه که دو نفر طرف بحث یک چیز بگند اما باز هم با هم بحث کنند خلاصه مثل اون قصه معروف که یکی می گفت بریم عنب بخریم اون یکی می گفت نه باید بریم انگور بخریم
    به هر حال تا اینجا بحث به این نتیجه رسید که
    دوستانی که در این تاپیک بحث کردند از روایات چیزی به اسم وحدت نفهمیدند
    تنها چیزی که هست تقیه است
    حالا ادامه بحث از اینجا به بعد می باشد که الان در حال تقیه هستیم یا خیر؟
    این که واضح است که هستیم خاصه اینکه روایات هم تایید می کنند که تا زمان ظهور امام زمان تقیه هست و هرچه به زمان ظهور نزدیک می شیم تقیه شدت بیشتر پیدا می کند
    پس حالا که زمان تقیه است
    باید بخه چه نحو عمل کنیم هر جا که امام جماعت از مخالفین بود بدویم برویم اقتدا کنیم
    یا ببینیم که شرایط چیه
    اگر شد از زیرش در رفت و فرار کرد این کار را نکنیم
    اگر ضرورتی حاکم بود و مجبور بودیم این کار انجام بدیم
    حالا ضرورت چیست
    یکی از ضرورت ها حفظ جان است
    یکی از اون ضرورت ها می تونه حفظ شیعه از اتهام عدم توجه به نماز است
    خب فکر کنم توی این دو محور از این به بعد بحث کنیم خوب باشه

ممنون از همه دوستانی که لطف می کنند و مرتب تو بحث شرکت می کنند
    اگر کسی هم به جمع بندی بنده اعتراض داره بگه

12. 3 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

hamed (یکشنبه 15 اردیبهشت 92),J.MOGHADAM (پنجشنبه 20 تیر 92),حمید (جمعه 20 اردیبهشت 92)

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567