????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    پيشگويى امام رضا (ع):

حسن بن موسى مى‏گويد: با امام رضا- عليه السّلام- به سوى يكى ازملك‏ هاى او روانه شديم و هوا خوب بود و هيچ ابرى در آسمان ديده نمى‏شد. وقتى كه به راه افتاديم. حضرت فرمود: آيا لباسهاى بارانى برداشته‏ايد؟
    گفتيم: چه نيازى به لباسهاى بارانى داريم، در آسمان كه ابرى نيست تا باران ببارد و ما از آن خوف داشته باشيم.
    فرمود: ولى من لباسهاى بارانى برداشته‏ام و به زودى باران، شما را مى‏گيرد.
    راوى مى‏گويد: مقدار كمى راه نرفته بوديم كه ابرى در آسمان ظاهر شد و باران باريد و هر كس به فكر خود افتاد. و همه ما جز آن حضرت، خيس شديم
    حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود @@@@ خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود
    ای که ره بستی میان کوچه ها بر فاطمه @@@@ گردنت را میشکست آنجا اگر عباس بود

2. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    پاسخ به سؤال فراموش شده‏:

حسن بن على مى‏گويد: كنيزم براى من دو تكّه پارچه ابريشمى گذاشت و از من خواست كه با آنها محرم شوم. به غلامم دستور دادم كه آنها را در صندوق لباس قرار دهد. وقتى كه به ميقات رسيدم و بايد محرم مى‏شدم، خواستم با آن دو پارچه ابريشمى، محرم شوم، اما با خود گفتم: شايد احرام با آنها جايز نباشد. پس آنها را رها نمودم و با پارچه‏هاى ديگرى محرم شدم.
    هنگامى كه به مكه رسيدم، نامه‏اى به امام رضا- عليه السّلام- نوشتم و چيزهايى كه با خود آورده بودم براى آن حضرت فرستادم ولى فراموش كردم كه بپرسم: آيا محرم مى‏تواند لباس ابريشم بپوشد يا نه؟
    پس حضرت جواب نامه را فرستاد، در حالى كه به تمام پرسشهايم پاسخ داده بود. و در آخر نامه مرقوم فرموده بود: اشكال ندارد كه محرم، لباس مخلوط به ابريشم بپوشد.

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    مراجعت به دين حق‏:

حسين بن يحيى مى‏گويد: برادرى داشتم به نام عبد اللَّه كه بر مذهب‏ مرجئه بود. و بر ما طعنه مى‏زد! نامه‏ اى به امام رضا- عليه السّلام- نوشتم و از حال او شكايت كردم. و از آن حضرت خواستم تا او را دعا كند.
    حضرت در پاسخ نوشت: به زودى آنچنان كه دوست دارى، حال او را خواهى ديد. او از دنيا نمی‏رود مگر اينكه به دين حق برگردد. و در آينده نزديك، از كنيز خود صاحب فرزندى مى‏شود.
    راوى مى‏گويد: كمتر از يك سال نگذشت كه او به دين حق برگشت و امروز، يكى از بهترين افراد خانواده ما مى‏باشد. و از كنيز خود صاحب پسرى گرديد

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    استغاثه پرنده از امام رضا (ع):

سليمان بن جعفر جعفرى مى‏گويد: در باغ امام رضا- عليه السّلام- نشسته بوديم و با آن حضرت سخن مى‏گفتيم كه گنجشكى آمد و جلو ما به زمين نشست و شروع كرد به فرياد كشيدن. و زياد فرياد كشيد و مضطرب بود.
    حضرت به من فرمود: میدانى اين گنجشك چه می‏گويد؟
    گفتم: خدا و پيامبر و فرزند پيامبر او، داناترند.
    فرمود: مى‏گويد: مارى تصميم دارد كه تخم هاى مرا بخورد. پس برخيز و اين چوب را بردار و به آنجا برو و آن مار را بكش.
    راوى مى‏گويد: برخاستم و چوب را برداشته و وارد خانه شدم. ناگهان ديدم كه مارى در آن خانه جولان مى‏كند، پس آن را كشتم‏.

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط asemane sokhan نمایش پست ها
    اسماعيل بن ابى الحسن نقل مى‏كند كه: با امام رضا- عليه السّلام- بودم كه حضرت دستش را به زمين زد به طورى كه كأنه مى‏خواهد چيزى را از زمين بيرون آورد. ناگهان چند تكه طلا ظاهر شد، دوباره دستش را كشيد كه ناپديد شدند.
    با خودم گفتم: اى كاش! يكى از آنها را به من مى‏داد.
    حضرت رو به من كرد و فرمود: هنوز وقت آن نرسيده است‏.

((دلیل آن را اگر کسی میداند بگوید.چون امام از این کار مقصود خاصی داشته اند!!!!؟؟؟؟؟؟))
    کسی جوابش رو نمیدونه.؟؟؟؟؟؟؟؟

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    49
    حكايت امام رضا (ع) و عبد اللَّه بن مغيره‏:

عبد اللَّه بن مغيره مى‏گويد: واقفى بودم و با آن حالت به حجّ رفتم.
    هنگامى كه در مكّه بودم، در مذهب خود شك كردم و به دعا و مناجات چسبيدم. و گفتم: خدايا! تو مى‏دانى كه من چه مى‏خواهم و از اراده‏ام خبر دارى. پس مرا به سوى بهترين دينها راهنمايى كن. به قلبم الهام شد كه خدمت امام رضا- عليه السّلام- برسم. پس به مدينه آمدم و نزد درب او ايستادم و به غلام گفتم: به مولايت بگو مردى از اهل عراق، دم درب است.
    ناگاه صداى حضرت را شنيدم كه فرمود: اى عبد اللَّه بن مغيره! وارد شو. وارد شدم و حضرت به من نگاه كرد و فرمود: خدا دعايت را اجابت كرد و تو را به دين‏ خودش هدايت نمود. پس گفتم: گواهى مى‏دهم كه تو حجّت خدا بر خلقش هستى‏

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12