????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

1. Top | #1

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

Post مولوی نابود کننده دین

امام زمان شیعیان عجل اللّه‏ تعالی فرجه، احیاگر شریعت از یاد رفته، و بر پا دارنده معارف و سنت‏ها و احکام و تکالیف الهی است؛ ولی ملای بلخ و پیر قونیه، جبری مسلکی است بر باد دهنده ناموس دین و اساس تکلیف و حلال و حرام. او مى‏گوید:

حاصل اندر وصل چون افتاد مرد گشت دلاله به پیش مرد سرد

چون به مطلوبت رسیدی ای ملیح شد طلب کاری علم اکنون قبیح

چون شدی بر بام‏های آسمان سرد باشد جستجوی نردبان

جز برای یاری و تعلیم غیر سرد باشد راه خیر از بعد خیر

پیش سلطان خوش نشسته در قبول زشت باشد جستن نامه رسول[1]

واصلان را نیست جز چشم و چراغ از دلیل و راهشان باشد فراغ[2]

استاد او "شمس تبریزى"، در پاسخ شیخ اوحدالدین کرمانی که از او مى‏خواهد در بغداد بماند، گوید:

روزی گفت: چه باشد مگر با ما باشى؟ گفتم: به شرط آن که آشکارا بنشینی و شرب کنی پیش مریدان و من نخورم. گفت: تو چرا نخورى؟ گفتم: تا تو فاسقی باشی نیکبخت، و من فاسقی باشم بدبخت. گفت: نتوانم.[3]

نماز، روزه و عبادات در نظرش بدین گونه است:

در عبادات نیز به عادت و شیوه اعتنائی قائل نیست، بلکه به نیّات نظر دارد: "تفکر ساعة خیر من عبادة ستین سنة" مراد از آن تفکر، حضور درویش صادق است، که در آن عبادت هیچ ریایی نباشد، لاجرم آن به باشد از عبادت ظاهر بى‏حضور، نماز را قضا هست، حضور را قضا نیست.[1]

[1] . همان، 110، از مقالات، عماد، 272

[1] . مثنوی، تصحیح: استعلامی، محمد، دفتر سوم، 1401

[2] . مثنوی، تصحیح: استعلامی، محمد، دفتر دوم، 3324

[3] . گولپینارلی، مولانا جلال‏الدین، 99، از مقالات، عماد، 348 ـ 347؛ مناقب العارفین: 2 / 617 ـ 616

2. 3 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

hamid reza (چهارشنبه 20 شهریور 92),mahdi10 (جمعه 20 تیر 93),mahdi11 (جمعه 29 خرداد 94)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    امام زمان شیعیان عجل اللّه‏ تعالی فرجه، احیاگر شریعت از یاد رفته، و بر پا دارنده معارف و سنت‏ها و احکام و تکالیف الهی است؛ ولی ملای بلخ و پیر قونیه، جبری مسلکی است بر باد دهنده ناموس دین و اساس تکلیف و حلال و حرام. او مى‏گوید:

حاصل اندر وصل چون افتاد مرد گشت دلاله به پیش مرد سرد

چون به مطلوبت رسیدی ای ملیح شد طلب کاری علم اکنون قبیح

چون شدی بر بام‏های آسمان سرد باشد جستجوی نردبان

جز برای یاری و تعلیم غیر سرد باشد راه خیر از بعد خیر

پیش سلطان خوش نشسته در قبول زشت باشد جستن نامه رسول[1]

واصلان را نیست جز چشم و چراغ از دلیل و راهشان باشد فراغ[2]

استاد او "شمس تبریزى"، در پاسخ شیخ اوحدالدین کرمانی که از او مى‏خواهد در بغداد بماند، گوید:

روزی گفت: چه باشد مگر با ما باشى؟ گفتم: به شرط آن که آشکارا بنشینی و شرب کنی پیش مریدان و من نخورم. گفت: تو چرا نخورى؟ گفتم: تا تو فاسقی باشی نیکبخت، و من فاسقی باشم بدبخت. گفت: نتوانم.[3]

نماز، روزه و عبادات در نظرش بدین گونه است:

در عبادات نیز به عادت و شیوه اعتنائی قائل نیست، بلکه به نیّات نظر دارد: "تفکر ساعة خیر من عبادة ستین سنة" مراد از آن تفکر، حضور درویش صادق است، که در آن عبادت هیچ ریایی نباشد، لاجرم آن به باشد از عبادت ظاهر بى‏حضور، نماز را قضا هست، حضور را قضا نیست.[1]

[1] . همان، 110، از مقالات، عماد، 272

[1] . مثنوی، تصحیح: استعلامی، محمد، دفتر سوم، 1401

[2] . مثنوی، تصحیح: استعلامی، محمد، دفتر دوم، 3324

[3] . گولپینارلی، مولانا جلال‏الدین، 99، از مقالات، عماد، 348 ـ 347؛ مناقب العارفین: 2 / 617 ـ 616

سلام آقا حامد اگه میشه یه جمع بندی کنید و یه توضیحی بدید من با خوندن این پست چیز زیادی نفهمیدم ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

4. 2 کاربر زیر بابت این پست از hamid reza، تشکر کرده اند:

Hamed10 (چهارشنبه 24 مهر 92),mahdi11 (جمعه 29 خرداد 94)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    در این نوشته سه فساد این شخص ملعون بیان شده است
    1- کارهای خیلی زشت تو ان شعر ها دقت کنید
    2-شرب خمر و نوشیدن شراب
    3-اعتقاد داشت می توان به جای نماز خوندن رفت تو خانقاه پیش صوفیا نشست

چاکر داداش حمید
    بر همه عایشه های امروز لعنت

6. 5 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

ahmadreza (دوشنبه 01 اردیبهشت 93),hamid reza (شنبه 23 شهریور 92),mahdi10 (جمعه 20 تیر 93),mahdi11 (جمعه 29 خرداد 94),mohammad.s (دوشنبه 28 مهر 93)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    انشاءالله بخشی از اعتقادات مولویو براتون می یارم بعد در مورد ایشون قضاوت کنید که آیا مثلا مثنوی معنوی برابر واندازه ی قرآن!!!! یا مثنوی معنوی باتوجه به خود مقدمه ی اول مثنوی معنوی که خود مولوی نوشته:
    ((«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

هذا کتاب المثنوی و هو اُصولُ اُصولِ اُصولِ الدّین فی کشف اَسرار الوصول و الیقین و فقهُ الله الاکبر و شرعُ الله الازهر و برهانُ الله الاظهر مثلُ نورهِ کمشکاة فیها مصباحٌ [۱] یشرق اِشراقاً اَنور من الاصباح و هو جِنانُ الجَنان ذوالعیون و الاغصان منها عین تسمّی عند ابناء هذا السبیل سلسبیلاً [۲] و عند اصحاب المقامات و الکرامات خیر مقاماً و احسن مقیلاً [۳] الابرار فیه یأکلون و یشربون [۴] و الاحرار منه یفرحون و یطربون و هو کنیل مصر شراب للصابرین و حسرة علی آل فرعون و الکافرین [۵] کما قال تعالی یُضلُّ به کثیراً و یَهدی به کثیراً [۶] و انّه شفاء الصدور و جلاء الاحزان و کشّاف القرآن و سعة الارزاق و تطیب الاخلاق بایدی سفرةٍ کرامٍ بررةٍ [۷] یمنعون بأن لا یمسّه الّا المطهّرون تنزیل من ربّ العالمین [۸] لا یأتیه الباطل من بین یدیه و لا من خلفه [۹] و الله یرصده و یرقبه و هو خیر حافظاً و هو ارحم الرّاحمین [۱۰] و له القاب اخر لقّبه الله تعالی و اقتصرنا علی هذا القلیل و القلیل یدلّ علی الکثیر و الجرعة تدلّ علی الغدیر و الحفنة تدلّ علی البیدر الکبیر

یقول العبد الضعیف المحتاج الی رحمة الله تعالی محمّد بن محمّد بن الحسین البلخی تقبّل الله منه اجتهدت فی تطویل المنظوم المثنوی المشتمل علی الغرائب و النوادر و غرر المقالات و درر الدلالات و طریقة الزهّاد و حدیقة العبّاد قصیرة المبانی کثیرة المعانی لاستدعاء سیّدی و سندی و معتمدی و مکان الرّوح من جسدی و ذخیرة یومی و غدی و هو الشیخ قدوة العارفین امام الهدی و الیقین مغیث الوری امین القلوب و النّهی ودیعة الله بین خلیقته و صفوته فی بریّته و وصایاه لنبیّه و خبایاه عند صفیّه مفتاح خزائن العرش امین کنوز الفرش ابوالفضائل حسام الحق و الدّین حسن بن محمّد بن حسن المعروف بابن اخی ترک ابویزید الوقت جنید الزمان صدّیق بن صدّیق بن صدّیق رضی الله عنه و عنهم الارموی الاصل المنتسب الی الشیخ المکرّم بما قال امسیت کردیّا و اصبحت عربیّاً قدّس الله روحه و ارواح اخلافه فنعم السّلف و نعم الخلف له نسب القت الشمس علیه رداء*ها و حسب ارخت النجوم لدیه اضواء*ها لم یزل فناءهم قبلة الاقبال یتوجّه الیها بنوالولاة و کعبة الآمال یطوف بها وفود العفاة و لا زال کذلک ما طلع نجم و ذرّ شارق لیکون معتصما لاولی البصائر الربّانیّین الروحانیّین السمائیّین العرشیّین النوریّین السّکوت النّظّار الغیّب الحضّار الملوک تحت الاطمار اشرف القبائل اصحاب الفضائل انوار الدلائل آمین یا ربّ العالمین

وهذا دعاء لا یُردّ فانّه دعاء لاصناف البریّة شامل

و الحمدلله وحده و صلّی الله علی سیّدنا محمّد و اله و عترته و حسبنا الله و نعم الوکیل [۱۱]»

ترجمه:
    این کتاب مثنوی است، که اصولِ اصولِ اصول دین است. درباره ی کشف رازهای وصول به حقیقت و رسیدن به مرتبه ی یقین است. و دانش بزرگ خداوندی است. و راه روشن خداپرستی است. و آشکارترین برهان خداشناسی است. «روشنایی آن مانند فانوسی است که در آن چراغی باشد»، چراغی که روشن تر از بامدادان نور بیفشاند. این کتاب بهشت ِ دل است، چشمه ها و شاخسارانی دارد و از آن میان چشمه یی است که روندگان این راه به آن سلسبیل می گویند، و صاحبان مقامات و کرامات، این بهشت را برای ماندن و آسایش روح بهترین جای می دانند. نیکان در این بهشت می خورند و می نوشند و آزادگان از آن گشاده خاطر و شادمان می شوند. این کتاب چون رود نیل برای شکیبایان نوشیدنی گوارا، و برای فرعونیان و خداناشناسان رشک و حسرت است، چنان که در کلام خدا می خوانیم: «به آن بسیاری از کسان را گمراه می کند و بسیاری را به راه می آورد»، و این کتاب درمان سینه های دردمند است و زداینده ی زنگ های اندوه، و رازگشای قرآن و فراوان کننده ی روزی های معنوی، و موجب پاکسازی خوی آدمیان، «به شرط آنکه در دست پیام گزاران بزرگوار و نیکوکار باشد» که نگذارند «جز پاکان کسی بدان دست بزند» و بدانند که «این فرود آمده از سوی پروردگار جهانیان است» و «پیش از آن یا پس از آن هیچ سخن دیگری، آن را دگرگون یا منسوخ نخواهد کرد» و خداوند این کتاب را نگاه می دارد «و او بهترین نگه دارنده و از همه ی مهربانان نرم دل تر است». برای این مثنوی القاب دیگری هم هست که خداوند بر آن نهاده است و ما به همین مختصر سخن را کوتاه کردیم، و این مختصر خود نشانه ی بسیار است و این جرعه به آبگیری ره می نماید و این یک مشت، سخن از خرمنی گران می گوید.

این بنده ی ناتوان نیازمند به رحمت خدای بلند پایه، محمدبن محمدبن حسین بلخی - که خدا بندگی او را قبول کند - می گوید: من در تطویل این کتاب منظوم مثنوی کوشیده ام، کتابی که شامل داستانهای شگفت و نادر، سخنان درخشان و رهنمایی های روشن است. این کتاب از طریقت پرهیزگاران سخن می گوید و بوستان خداپرستان است، شالوده های سخن در آن مختصر و کوتاه، و معانی آنها بسیار است. این کوشش را به درخواست کسی کرده ام که سرور، تکیه گاه و معتمد من است و پاره یی از پیکر من است که در آن روح من جای دارد، و ذخیره ی امروز و فردای من است، و او پیر پیشوای عارفان، رهنمای رسیدن به مرتبه ی یقین، فریادرس خلق، امین دلها و عقل ها، سپرده ی خداوند در میان آفریدگان، و برگزیده ی او از میان خلق، و جلوه گاه وصایایی است که خدا بر پیامبرش فرموده و اسراری که با بنده ی خاص درگاهش در میان نهاده، کلید گنجینه های عرش و امین گنج های این جهان، و او ابو الفضائل حسام الحق والدین حسن بن محمدبن حسن، معروف به ابن اخی ترک است. بایزید ِ این روزگار و جنید این زمانه، و مردی راستین در مرتبه ی ابوبکر است و پدر و اجدادش نیز چنین بوده اند که خداوند از او و از همه ی آن ها خشنود باد. در اصل از مردم ارومیه است و از طریق این سخن معروف که «به هنگام خفتن کُرد بودم و بامدادان عرب برخاستم»، نسبتی به شیخ بزرگواری دارد که گوینده ی این سخن است - خدا روان آن شیخ و فرزندان او را پاک بدارد - و این پدر و فرزند چه سلف و خلف نیکویی هستند. حسام الدین نَسَبی دارد که خورشید جامه ی خود را بر آن افکنده است و حَسَبی دارد که اختران روشنایی خود را به پیشگاهش افشانده اند. همواره درگاه این خاندان قبله گاه توجه دیگران بوده است و همواره فرزندان صاحبان ولایت معنوی به آن روی می آورند، و کعبه ی آرزوهاست که خواستاران لطف گرد آن می گردند. امید که همواره، تا ستاره یی می درخشد و اختری می تابد، این درگاه پناهی باشد برای آن ها که صاحب بصیرتند، و ربّانی و روحانی و آسمانی و عرشی و نورانی اند، آن ها که دیگران در نظاره ی آن ها خاموش می مانند، غایبانی که حضور دارند، خسروانی که در جامه های مُندرس اند، و نجبای واقعی جماعات مردم اند، و صاحبان فضیلت اند، و روشنایی های ره نماینده اند. ای پروردگار جهانیان این دعای مرا بپذیر، و این دعایی است که پذیرفته خواهد بود زیرا همه ی گروه های خلق را در بر می گیرد. و ستایش خدای یگانه را، و درود خدا بر سرور ما محمّد و پیروانش و خاندانش. و خدا ما را بس است و کارگزاری نیک است.

واقعا" مثنوی معنوی اصل اصل اصل دین ما هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

توجه:من کار با هیچ جای مثنوی معنوی ندارم فقط با او قسمت اول مقدمه که میگه(هذا کتاب المثنوی و هو اُصولُ اُصولِ اُصولِ الدّین)) کار دارم بقیه ی مثنوی معنوی پیش کش!

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    خوب بریم ببینیم اصل اصل اصل دین ما چیه:
    مولوی توی مثنوی معنوی جلد 2 صفحه ی 177 میگه:

((معاویه را مومن وپاک اعتقاد معرفی می کند))

یه سوال تا حالا زیارت عاشورارو خوندی؟؟

نه نخوندم.

بیابخون:

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَباعَبْدِاللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلاٰمُ عَلَيْكَ يَا بْنَ اَميرِالْمُؤْمِنين ، وَ ابْنَ سَيِّدِ الْوَصِيّينَ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَا بْنَ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِسٰاءِ الْعٰالَمينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا ثارَاللهِ وَابْنَ ثارِەِ ، وَالْوِتْرَ الْمَوْتُورَ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ وَعَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنٰائِكَ ، عَلَيْكُمْ مِنّى جَميعاً سَلاٰمُ اللهِ اَبَداً مٰا بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ،يا اَباعَبْدِاللهِ لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِيَّةُ وَجَلَّتْ وَعَظُمَتِ الْمُصيبَةُ بِكَ عَلَيْنا وَعَلىٰ جَميعِ اَهْل ِالْاِسْلامِ وَجَلَّتْ وَعَظُمَتْ مُصيبَتُكَ فِى السَّمٰوٰاتِ عَلىٰ جَميعِ اَهْلِ السَّمٰوٰاتِ، فَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً اَسَّسَتْ اَسٰاسَ الظُّلْمِ وَالْجَوْرِ عَلَيْكُمْ اَهْلَ الْبَيْتِ، وَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَقامِكُمْ ، وَ اَزالَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتى رَتَّبَكُمُ اللهُ فيهٰا ، وَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً قَتَلَتْكُمْ ، وَ لَعَنَ اللهُ الْمُمَهِّدينَ لَهُمْ بِالتَّمْكينِ مِنْ قِتالِكُم ، بَرِئْتُ اِلَى اللهِ وَاِلَيْكُمْ مِنْهُمْ ، وَ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلِيٰائِهِمْ ، يا اَباعَبْدِاللهِ اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ اِلى يَوْمِ الْقِيامَةِ،وَ لَعَنَ اللهُ آلَ زِيادٍ وَآلَ مَرْوانَ،وَ لَعَنَ اللهُ بَنى اُمَيَّةَ قاطِبَةً وَلَعَنَ اللهُ ابْنَ مَرْجٰانَةَ ، وَ لَعَنَ اللهُ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ لَعَنَ اللهُ شِمْراً ، وَ لَعَنَ اللهُ اُمَّةً اَسْرَجَتْ وَ اَلْجَمَتْ وَتَنَقَّبَتْ لِقِتالِكَ ، بِاَبى اَنْتَ وَاُمّى ، لَقَدْ عَظُمَ مُصٰابى بِكَ ، فَاَسْئَلُ اللهَ الَّذى اَکْرَمَ مَقامَكَ ، وَاَکْرَمَنى بِكَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثارِكَ مَعَ اِمامٍ مَنْصُورٍ مِنْ اَهْلِ بَيْتِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ ، اَللّٰهُمَّ ٱجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ ، يا اَبا عَبْدِاللهِ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلى اللهِ وَ اِلىٰ رَسُولِهِ ، وَاِلىٰ اميرِالْمُؤْمِنينَ وَ اِلىٰ فاطِمَةَ ، وَاِلَى الْحَسَنِ وَ اِلَيْكَ بِمُوالاتِكَ ، وَبِالْبَرائَةِ مِمَّنْ قاتَلَكَ وَ نَصَبَ لَكَ الْحَرْبَ ، وَ بِالْبَرائَةِ مِمَّنْ اَسَّسَ اَسٰاسَ الظُّلْمِ وَ الْجَوْرِعَلَيْكُمْ وَ اَبْرَءُ اِلَى اللّهِ وَ اِلى رَسُولِهِ ،مِمَّنْ اَسَسَّ اَسٰاسَ ذٰلِكَ وَبَنىٰ عَلَيْهِ بُنْيانَهُ وَجَرىٰ فى ظُلْمِهِ وَجَوْرِہِ عَلَيْكُمْ وَعَلىٰ اَشْيٰاعِكُمْ ،بَرِئْتُ اِلَى اللَّهِ وَ اِلَيْكُمْ مِنْهُمْ وَاَتَقَرَّبُ اِلَى اللهِ ثُمَّ اِلَيْكُمْ بِمُوٰالاتِكُمْ وَمُوالاةِ وَلِيِّكُمْ ،وَبِالْبَرائَةِ مِنْ اَعْدائِكُمْ وَ النّاصِبينَ لَكُمُ الْحَرْبَ وَبِالْبَر ائَةِ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَاَتْباعِهِمْ ، اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ وَ وَلِىٌّ لِمَنْ والاکُمْ وَعَدُوٌّ لِمَنْ عادٰاکُمْ ، فَاَسْئَلُ اللهَ الَّذى اَکْرَمَنى بِمَعْرِفَتِكُمْ وَ مَعْرِفَةِ اَوْلِيٰائِكُمْ ،وَرَزَقَنِى الْبَرائَةَ مِنْ اَعْدائِكُمْ ، اَنْ يَجْعَلَنى مَعَكُمْ فِى الدُّنْيا وَ الْاٰخِرَةِ ، وَاَنْ يُثَبِّتَ لى عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِى الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَ اَسْئَلُهُ اَنْ يُبَلِّغَنِى الْمَقامَ الْمَحْمُودَ لَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ، وَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثاریکُم مَعَ اِمامٍ مَهْدیٍ هُدىً ظاهِرٍ ناطِقٍ بِالْحَقِّ مِنْكُمْ ، وَ اَسْئَلُ اللهَ بِحَقِّكُمْ وَبِالشَّاْنِ الَّذى لَكُمْ عِنْدَەُ اَنْ يُعْطِيَنى بِمُصابى بِكُمْ ،اَفْضَلَ ما يُعْطى مُصاباً بِمُصيبَتِهِ،مُصيبَةً مٰا اَعْظَمَهٰا وَاَعْظَمَ رَزِيَّتَها فِى الْاِسْلامِ وَفى جَميعِ السَّمٰوٰاتِ وَالْاَرْضِ،اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى مَقامى هٰذا مِمَّنْ تَنالُهُ مِنْكَ صَلَواتٌ وَرَحْمَةٌ وَمَغْفِرَةٌ ،اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْيٰاىَ مَحْيٰا مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَ مَمٰاتى مَمٰاتَ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، اَللّهُمَّ اِنَّ هٰذا يَوْمٌ تَبَرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَيَّةَ وَابْنُ آکِلَةِ الْاَکْبٰادِ اللَّعينُ ابْنُ اللَّعينِ ، عَلىٰ لِسٰانِكَ وَ لِسانِ نَبِيِّكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ، فى کُلِّ مَوْطِنٍ وَمَوْقِفٍ وَقَفَ فيهِ نَبِيُّكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ ، اَللّهُمَّ الْعَنْ اَبا سُفْيانَ وَمُعٰوِيَةَ ،وَ يَزيدَ بْنَ مُعاوِيَةَ ، عَلَيْهِمْ مِنْكَ اللَّعْنَةُ اَبَدَ الاْبِدينَ، وَهٰذا يَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زيٰادٍ وَآلُ مَرْوانَ ، بِقَتْلِهِمُ الْحُسَيْنَ صَلَواتُ اللهِ عَلَيْهِ،اَللّٰهُمَّ فَضاعِفْ عَلَيْهِمُ اللَّعْنَ مِنْكَ وَالْعَذابَ [الاَْليمَ] ، اَللّٰهُمَّ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلَيْكَ فى هٰذَالْيَوْمِ وَفى مَوْقِفى هٰذا وَ اَيّامِ حَيٰوتى بِالْبَراَّئَةِ مِنْهُمْ وَاللَّعْنَةِ عَلَيْهِمْ ، وَبِالْمُوالاتِ لِنَبِيِّكَ وَآلِ نَبِيِّكَ عَلَيْهِ وَعَلَيْهِمُ اَلسَّلامُ پس مى گوئى صد مرتبه : اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً پس مى گوئى صد مرتبه : اَلسَّلٰامُ عَلَيْكَ يٰا اَبٰا عَبْدِ اللهِ ، وَعَلَى الْاَرْوٰاحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنٰائِكَ ، عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهٰارُ ، وَلا جَعَلَهُ اللهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيٰارَتِكُمْ ، اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ ، وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَيْن پس مى گوئى : اَللّٰهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَاءْ بِهِ اَوَّلاً ،ثُمَّ الثّانِىَ وَالثّالِثَ وَالرّابِعَ اَللّهُمَّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً ، وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللهِ بْنَ زِيٰادٍ وَابْنَ مَرْجٰانَةَ وَعُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَشِمْراً وَآلَ اَبى سُفْيانَ وَآلَ زِيادٍ وَآلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ پس به سجده مى روى ومى گوئى : اَللّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ حَمْدَ الشّاكِرينَ لَكَ عَلٰى مُصابِهِمْ ، اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ عَلٰى عَظيمِ رَزِيَّتى ، اَللّهُمَّ ارْزُقْنى شَفاعَةَ الْحُسَيْنِ يَوْمَ الْوُرُودِ ، وَثَبِّتْ لى قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَكَ مَعَ الْحُسَيْنِ وَاَصْحابِ الْحُسَيْن ،ِ الَّذينَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ.

سند:مفاتیح شیخ عباس قمی رحمه الله علیه.

تاحالا اصول کافی جلد3 صفحه ی 342خوندی؟؟؟؟
    نه داداش.نخوندم.
    بیا بخون عزیزم بعد بگو مولوی اصل اصل اصل دینو به ما داده و....
    امام صادق علیه السلام می فرماید:بعد از هر نماز واجبم چهر مرد ملعون وچهار زن ملعون را لعنت می کنم اما چهار مر ملعون:
    1:ابوبکر2:عمربن خطاب3عثمان4:معاویه
    اما چهار زن ملعون:
    1:عایشه2:حفصه3:هند4:ام حکم خواهر معاویه.
    دوست داری بازم بهت روایت در مورد معاویه بگم؟؟؟؟

آره اگه بگی بد نیست! ولی یه سوال دارم!
    بگو:
    این حرف هایی که میزنی به فرض درست روایاتی هم که میگی قبول اما تو می خوای فقط با معاویه ثابت کنی که مولوی که تقریبا"خیلی از مردم دنیا قبولش دارن آدم بدیه؟؟؟؟

داداش چرا این قدر عجله می کنی صبر کن به قول یه بنده خدایی(( اللهم بیربیر)) جاهای قشنگش

9. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ادامه:

داداش چرا این قدر عجله می کنی صبر کن به قول یه بنده خدایی(( اللهم بیربیر)) جاهای قشنگش هم میرسه.

آخه تو حق داری یه هم چین سوالیو می پرسی،میدونی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نه نمیدونم،تو بگو چرا؟؟؟؟؟
    ببین عزیزم ما تا وقتی که نریم سراغ اهل بیت نمی تونینم حقو از باطل تشخیص بدیم به خاطر همین از دید خودمون کورکورانه میگیم که مولویو،حافظو و.... آدمای خوبین وهمین چیزا باعث میشه که ما دچار فتنه بشیم ونتونیم حقو از باطل تشخیص بدیم و وقتی که بزرگتر شدیم به خانوادهو فرزندانمونو،دوستانمون و.... نمی تونیم حقو بشناسونیم ودچار فتنه می شیم.
    بزار یکم بریم جولو بعد مفصل بحث می کنیم الآن زیاد توی حاشیه نریم بهتره،باشه؟؟؟؟ باشه آقا مهدی هرچی شما بگین.

خوب کجا بودیم؟؟
    داشتین می گفتین که مولوی میگه:معاویه مومن و پاک اعتقاد.
    آها یادم اومد،بزار یه چیزی از معاویه لعنت الله علیه برات از کتاب اسرار آل محمد(علیهم السلام) بیارم بعد خودت تشخیص بده تا اینجا مولوی خوبه یا بده!!!!
    برنامه ی معاویه در لعن وبرائت از امیرالمومنین (علیه السلام ):
    معاویه آن روز در مدینه بود منادی او ندا داد ونوشتهایی هم به همه ی شهر ها برای کارمندانش نوشته که:
    امانم را برداشتم از کسی که حدیث در مناقب علی بن ابی طالب یا فضائل اهل بیتش نقل کند وچنین کسی عقوبت را بر خودش روا داشته است.خطبه ها در هر منطقه ومکانی وبر سر همه منبر ها لعن علی بن ابی طالب!!! وبیزاری از او و بد گویی در باره ی او واهل بیتش ونیز لعنت ایشان را آغاز کنید.
    سوال:اسرارو که تا حالا خوندی؟؟؟
    آره خوندم،مگه میشه کسی بگه من مسلمونمو حروف الفباشو بلد نباشه!
    خدارو شکر.
    آقا مهدی حالا من یه سوا بپرسم؟ بپرس عزیزم.
    شما گفتین یه قسمتی از اسرارو میارم بعد خودت قضاوت کن که مولوی خوبه یا بده،آخه با یک دلیل نمیشه گفت که خوبه یا بده!!؟؟؟
    باز داری عجله می کنی بزار چندتا روایت در مورد معاویه بگم بعد میریم سراغ جاهایه دیگه.درضمن اینم بگم که مولوی تویه کتابش خیلی خیلی خیلی ....بیشتر، از معاویه تعریفو تمجید میکنه من دارم ماست مالیش می کنم که برسم بقیه ی جاهارو هم بگم.

10. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    متاسفانه گاهی میبینیم یک منبری بالای منبر میرود و20تاشعراز مثنوی وحافظ و... میخواند یا درخانواده هاحافظ خوانی راه می اندازند فال حافظ میگیرنددرکوچه وبازار ومتاسفانه در تلوزیون هم اینگونه است وقرآن وکتب حدیث را ازدست جوانان وخانواده های ما گرفته انددرحالی که اهل بیت سفارش دارند :

عن ابى عبد اللَّه علیه السّلام قال: بادروا احداثکم بالحدیث قبل ان یسبقکم الیهم المرجئة.(الکافی ج6 ص47)

امام صادق علیه السّلام فرموده است: احادیث اسلامى را به نوجوانان خود بیاموزید و در انجام این وظیفه تربیتى، تسریع نمائید پیش از آنکه مخالفین گمراه، بر شما پیشى گیرند و سخنان نادرست خویش را در ضمیر پاک آنان جاى دهند و گمراهشان سازند.

متن سخنرانی

حرفها(سخنان معصومین)را اگر گوش دادیدکیف می کنید،علم اورا گر یاددادیدکیف می کنید،ولایت رااگر داشته باشید کیف می کنید،بروحرف صاحب ولایت را یاد بگیربروببین امیرالمومنین چه حرفها می زندباخداچه جورحرف زده عشق بازی چه جور است محبت بازی چه جور است ساخته بازی نکن با حافظ کار درست نمی شه با مثنوی کاردرست نمی شه ،حافظ چی است!؟مثنوی چی است!؟بذارزیرپات برودعاویک عالمی پیدا کن برو دعا حضرت سجادرا بده به دست یک عالم او بخواند وتو بفهمی عشق بازی چی است بگو محبت بعد بفهم محبت چی است.
    یک صلوات بفرست
    صلوات حاضرین(الهم صل علی محمد وال محمد)
    ببین چیه این حرفی که می زنم !ببین چیه این حرفی که می زنم!
    روز قیامت فرض است دیگه فرض است روز قیامت بیارن جنابعالی ،مرا، امینی رابیارن محشر، گناهم نکردم نمازم خوندم روزه ام گرفتم غیبتم نکردم ربا هم نخوردم شرابم نخوردم زنم را هم لخت وعریان به خیابانها نفرستادم درمیدان هم به ساز وآواز گوش ندادم سیئاتی که کرده بودم از همشون هم بخشیده شدم حالا مرا آوردن پیش امیرالمونین سلام الله علیه امیرالمونین از من بپرسدببین آشیخ تو مرا دوست داشتی؟بله من ولی مطلق تو بودم ؟بله مرا روح الارواح می دانستی؟ بله مرا محب خدا می دانستی؟بله پیمبررا قبول داشتی؟بله پیامبر گفته بود احب خلق الله الی الله علی بن ابیطالب؟بله علاقه مرا با خدا می دانستی؟بله در دنیا یک عشق بازی یک صاحب ولعی یک صاحب ....یک صاحب محبتی مثل من با خدا رفتارکرده با کس دیگر ؟نه نکرده اینا را که می دونستی ؟بله بگو من بهتر بودم حرف مرا بگویی بخوانی گریه کنی یاحافظ مرا باحافظ یک سر گذاشتی مرا با مثنوی یک سر گذاشتی حالا بپرسم حالا بگو من عرض کردم من منبرم منبر نیست ماصحبت میکنیم رفاقت است هریک یک شما مثل روح من می مانید برادریم مامهمان شما صحبت می کنیم حالا محشر است امیرالمونین آمده آمده آنجا بگوید... این جناب ....حافظ آقا ! حافظ مثل من عقل داشت؟ حافظ مثل من علم داشت؟ حافظ مثل من اراده داشت؟ حافظ
    مثل من حقیقت شناس بود؟حافظ مثل من نورانی بود؟حافظ مثل من ربانی بود؟حافظ مثل من عظمت داشت ؟حافظ مثل من محبت شناس بود ؟حافظ مثل من خداشناس بود؟حافظ مثل من عالم بود؟حافظ مثل من محفوظات ملکات نفسانیه داشت؟حافظ مثل من نفسیات کریمه داشت؟ بابا مرا چرا ضایع کردی ؟چرابا حافظ یکجا گذاشتی؟مثنوی مثنوی مثنوی این کتاب را روز قیامت خواهند آورد روز محشر..مثنوی اصل اصل الاصول؟!والله اگر صد سال شراب بخوری خدا از اون میگذرداز این کلمه نمی گذرد.
    اصل اصل الاصول حرف آورده برای خودش حرف درست کرده اصل اصل الاصول .
    اصل اصل الاصول تو همون قرآن است قرآن خون گریه کن قرآن بخوان گریه کن قرآن بخوان اشک بریزولوانزلناعلی جبل قرآن را اگر به کوهها نازل میشدیم قران پاره میشدپراکنده میشد از خشیت حق تعالی قلوب ما عمده ...ما قرآن فهمیدیم الحمدالله قرآن مارا ازدست ما گرفتندما دیگر قرآن نمی خوانیم ...قرآن را از دست ما گرفتندقران رخش را بستند برکت بازارشما رابااین برداشتندشما ارچطورشد مگر این همدان همدان مدینة المومنین نیست مادربازاروقتی که می آمدیم هرروز مگه قرآن نمی خوندید دعابخوان گریه کن حافظ چرا می خوانی گریه می کنی؟! دعا بخوان گریه کن برودعای حضرت سجادرابخوان برودعای ابو حمزه بخوان دعای ابو حمزه را والله اگر به کوه ها بفماند کوهها می ترکد برومحب اورا !حافظ حافظ حافظ محبت داره؟ حافظ می فهمد محبت چیه !؟ حافظ می فهمد عشق چی است؟! حافظ می فهمد خداچی است؟ مثنوی میفهمد خداچی است؟ پیامبر اعلم است ولی مطلق کافه مردم ما عرفناک حق معرفتک حافظ فهمیده حافظ شناخته پیامبرنشناخته؟!علی نشناخته حافظ شناخته؟! آقا مثنوی میخواندبرودعای ابو حمزه بخوان برادر عزیزم نور چشمم بروبخوان محبت اوست ...ثابت می تونی بکنی حافظ راستگوست؟ حافظ عادل .. مثنوی موثق مثنوی عادل ثابت می تونی بکنی ببین حضرت سجاد چه میگوید،حضرت سجاد چه میگویدمیلرزدبالای شتر میلرزدلباس احرام پوشیددورش را گرفتندیابن رسول الله لب الله یابن رسول الله زبانش بسته شده مکه رفته احرام بسته نمی تواند بگوید لبیک میلرزد بدن می لرزد محبت این است دورش ار گرفتند یابن رسول الله مجبوری ازاین لبیک بگو فرمود به کی لبیک بگویم؟ روبروی کی ایستادم ؟خدای جباریست از زمین وآسمان ملائکه ها یش رادور علی بن الحسین جمع کرده ملادکه دور علی را گرفته اند صدا میکنند علی لبیک بگو لبیک بگویم خدابگوید لاعلیک لبیک ( جمعیت گریه میکنند)
    نمازمی خواند بدم میلرزدرنگ میپردرنگش زرد شده است یابن رسول الله کبر تکبیر بگویم؟!فرمود هرکس نمازبایستدالله اکبر بگویدوغیراز خدا درقلب خودش امیدی رجایی به قدرت کسی بع غنای کسی به ثروت کسی امید داشته باشد وقتی که گفت الله کبر این روایت منصوص است وقتی که گفت الله اکبر خدای تعالی خودش ندا می کندکلاککبرتنی ایهالخائن ایهاالکذاب ای دروغگو ... به من میگی الله اکبر دورکعت دردنیا نماز نخوانده حافظ می خواند یک سجده صحیح داره؟

فایل صوتی در ادرس زیر

http://borhannews.com/fa/index.php/s...hafez#comments

11. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست
    مطلب جالبی بود ممنون
    تو را مرور می کنم به تکرار؛
    تا خاموشی ام، نشان از فراموشی ام نباشد ...
    قانون جذب

12. تشکر شده توسط :

mahdi11 (دوشنبه 22 خرداد 96)

13. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    خیلی خیلی بیشتر میشه در این مورد مطلب گذاشت