????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر با فلسفه آشنایی دارید؟

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • هیچی

0 0%
  • کمی تا قسمتی

1 25.00%
  • در حد آشنایی

3 75.00%
  • کاملا

0 0%
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41

موضوع: فلسفه چیست؟

1. Top | #21
    mstmb

Re: فلسفه چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد
    نقل قول نوشته اصلی توسط mstmb
    اولا این چیزهایی که من گفتم و باز هم میگم یه تعریفه که هر کس این جور عمل کنه شاملش میشه حتی اهل بیت(ع)،ثانیا این چیزهایی که شما میفرمایید در مورد چیزهاییست که الان به عنوان فلسفه داره ارایه میشه.
    اولا ایا شما حق تعریف دارید ؟؟؟
    ثانیا من تعریف نکردم که حالا بخواهم اهل بیت(ع) رو در تعریف بگنجونم،من اسم گذاشتم،در اسم گذاشتن من میگم فلسفه،شما میگید کلام،آقای x میگه فلان.پس این ایرادتون هم محل بحث نداره.

2. Top | #22
    mstmb

[واقعا شما به اهل بیت می توانیید بگویید فیلسوف -اعاذنا الله -
    ایا در دعا یا ادعیه ای یا روایتی سراغ دارید که به اهل بیت فیلسوف گفته شده باشه ؟؟؟؟؟؟
    ثالثا من نگفتم اهل بیت(ع) فیلسوفند،بلکه نظرم اینه که فلاسفه میخوان از روش اهل بیت(ع) استفاده کنن برای اثبات حرفاشون نه اینکه بگن اهل بیت(ع) جزء ما اند.

3. Top | #23
    mstmb

بله من سراغ دارم در روایات که زندیقی به پیامبر فیلسوف اطلاق می کند اما نه معصوم
    رابعا خیلی خوشحال میشم که حدیث رو ببینم و بدونم پیامبر(ص) چه جوابی به اون فرد دادند.

4. Top | #24
    mstmb

گذشته از ان بحث بر سر یک مساله ذهنی است یا یک واقعیت خارجی
    خامسا مساله کاملا یک واقعیت خارجیست نه ذهنی،منیدونم از کجا این مفهوم رو برداشت کردید.
    اگه میگید این ها برداشت شخص اون وقت میشه همین ایراد رو به قفه وارد کرد که طبق برداشت شخصی ار قرآن و روایات دارن دین رو از بین میبرن.

5. Top | #25
    mstmb

اگر مطلبی با اهل بیت تطبیق نکرد اون باطل است هرچه که می خواهد اسمش باشد فلسفه یا کلام یا فقه یا .....
    سادسا در اون مناظره ای که بنده رو به اون ارجاع داده بودید متکلمین رو به صفت آزاد اندیش خونده بودن،اما این حرفتون کاملا با آزاد اندیشی در تضاده. :P

6. Top | #26
    mstmb

لذا دین در نهایت اتقان و کمال و تمام موجود است و احتیاج به مکمل یا متمم یا کمکی به اسم فلسفه با تعریف من وشما ندارد
    سابعا من بازهم تکرار میکنم که فلسفه در دین هیچ جایی نداره(چون همون طور که فرمودید دین کامل است).
    در ضمن قرار بود هم دیگه رو متهم نکنیم،به نظر من این افکار بنده دور از واقعیت نبوده و نیست.با تشکر

7. Top | #27
    mstmb

و نکته بعدی چرا این تعاریف مختلف حقیقت دین عوض نمی کنه ؟؟؟؟یا به قول شما دلیل نمی شه بگیم دین مورد داره ؟؟؟؟
    ثامنا درسته که حقیقت دین عوض نمیشه ولی میبینیم که چه بلایی سر مردم میاره،اگه حقیقت یکیست(که این طور هم هست)چرا 72 فرقه ی اسلامی داریم؟
    من حرفم اینه که فلسفه،کلام یا هر چیز دیگه که اسمشو میذارن به ما کمک میکنه برسیم اول راهی که درسته(اسلام ناب محمدی(ص))،از اونجا به بعد وقتی رفتیم تو راه صاحب راه خودش در مورد راه باید توضیح بده نه فلسفه و...

8. Top | #28
    mstmb

و حرف اخر اینکه
    تبیین اعتقادات با روش عقلی به طوری که از عقل به اندازه ای که باید استفاده بشود ، شده با شد با مبانی دقیق و واضح به طوری که منطبق بر فطریا ت خدا دادی -نه فطریات ارسطویی- باشد توسط اهل بیت انجام شده است در روایات
    تاسعا این حرفتون رو بنده هم قبول دارم ولی این حرف جایی کاربرد داره که طرف مقابلتون کاملا واقف به مقام والای اهل بیت(ع) باشه نه در مورد همه کس.
    این حرفتون مثله اینه که برای اثبات وجود خدا دلیلی از فرآن بیارید و بگید چون تو قرآن اومده درسته(قبل از اثبات خدا استناد به قرآن کردن).

9. Top | #29
    mstmb

اشکالات کلمات شما خیلی زیاد است اما همین مقدار کافی است هر چند مطمئن نیستم که همه این ها روبا دقت بخونی چون به سئوالات جواب نمی دی
    اللهم اهدنا الصراط المستقیم وفقنا الله و ایاکم
    عاشرا من تمامیه پست هایی که لطف کردید گذاشتید رو خوندم حتی اون مناظره ای که فرمودید اما امان از کمبود وقت در ایام امتحانات و زن و بچه و...
    ولی شما هم رود در مورد آدما نتیجه گیری میفرمایید (البته جسارت نباشه ها)
    در آخر هم ممنون از دعای خیرتون.

10. Top | #30
    mstmb

به نظر بحث نیمه کاره تمام شد،حیف......................

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین