????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0

ده دلیل برای رد کلمه ی مولی به معنی دوست

یکی از دلایلی که اهل سنت از پذیرفتن ولایت امیر المومنین علی(ع)می آورند این است که میگویند پیامبر چندین هزار نفر را در بیابان زیر گرمای وحشتناک نگه داشت تا بگوید هر کس مرا دوست دارد علی را دوست بدارد.این معنی به ده دلیل غیر قابل پذیرش میباشد.

در ادامه ی مطلب این ده دلیل را میخوانیم.همچنین تقاضا داریم اگر دلایل دیگری دارید ما را بهره مند گردانید

1)خود پیامبر قبل از معرفی فرمود:من اولی الناس بالمومنین من انفسهم و سپس جمله ی من کنت مولاه فهذا علی مولاه را فرمود:پس همانطور که جمله ی قبل در ولایت است جمله ی بعد هم باید چنین باشد تا ارتباط دو جمله محفوظ باشد.

2)آیه ی تبلیغ که قبل از معرفی علی(ع)نازل شد(=یا ایها لرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس.ان الله لا یهدی القوم الکافرین)خطاب به پیغمبر میرماید اگر وظیفه ات را انجام ندهی رسالت ناقص است،آیا اگر پیغمبر اعلام دوستی نمیکرد رسالت نماقص بود؟بعلاوه پیامبر بارها محبت و دوستی شدیدش را نسبت به علی(ع)بیان فرموده و این مطلب ناگفته و جدید نبود.

3)آیا معقول است پیامبری که((ما ینطق عن الهوی))در آن بیابان سوزان و گرمای شدید هزاران نفر را معطل کرده و بگوبد:مردم هر کس من دوست او هستم علی هم دوست اوست؟؟!!

4)آیه ای که بعد از معرفی نازل شد:الیوم....امروز دین کامل شد نعمت ها را بر شما تمام کردم،اسلام را بر شما پذیرفتم(مائده/3)و آیه ی دیگر:الیوم یئس.....امروز کفار از شما مایوس شدند(مائده/3)آیا همه اینها به خاطر این بود که پیغمبر علی را به دوستی خود معرفی کرده است؟؟!!!

5)آن همه شادباش و تبریک(خلیفه ی ثانی بعد از این واقعه به امیرالمومنین میگوید:بخ بخ لک یابن ابیطالب اصبحت و امسیت مولای و مولا کل مومن و مومنة---->این حدیث با عبارات مختلف از دانشمندان اسلامی طوری نقل شده که احدی نمیتواند در صدور آن تردید داشته باشد.مرحوم بحرانی در کتاب غایه المرام این حدیث را با 89 سند از اهل سنت و 43 سند از شیعه نقل کرده.برای اطلاعات بیشتر به کتاب الغدیر مراجعه فرمایید)

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

Re: ده دلیل برای رد کلمه ی مولی به معنی دوست

ین ها هم بقیش: :P
    6)پیامبر گرامی(ص)و ائمه ی معصومین روز غدیر را بزرگترین عید رسمی مسلمانان اعلام کردند تا هر سال این خاطره تجدید شود.آیا اعلام دوستی باعث شد تا این روز بزرگترین اعیاد باشد؟؟!!

7)در آیه ی قبل از معرفی امده:و الله یعصمک من الناس،آیا پیامبر اکرم(ص)از اعلام دوستی نسبت به علی(ع)دلهره داشت که خداوند فرمود خدا تو را از دشمنان حفظ میکند یا مساله مهم امات و جانشینی او بوده؟؟!!

8)اشعاری که شاعران و ادیبان از آن زمان تا الآن درباره ی غدیر سروده اند همه ی انها خطبه ی غدیر را مربوط به .ولایت علی(ع) دانسته اند(برای تسهیل در تایپ از سما تقاضا داریم که برای اگاهی از این اشعار به کتاب ارزنده ی الغدیر/جلد اول مراجعه بفرمایید)

9)احتجاج امیرالمومنین و سایر ائمه به حدیث غدیر برای اثبات امامت و ولایت.

10)مرحوم علامه امینی در جلد اول الغدیر(صفحه ی 214)از مفسّر و مورخ معروف اهل سنت(محمد بن جریر طبری دارنده ی تاریخ معروف طبری)نقل مکیند که پیامبر اکرم(ص)بعد از نزول آیه ی تبلیغ فرمود:جبرئیل از طرف خدا دستور آورد که در این جایگاه بایستم و به هر سیاه و سفید اعلام کنم که:علی فرزند ابی طالب برادر من،وصی من،جانشین و امام پس از من است.
    سِرّی که فقط خدا از آن آگاه است
    مهدی گل بی خزان آل الله است

ای منتظران حضرتش برخیزید
    پیغام دوباره سحر در راه است