????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 29 از 29

موضوع: دجال

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285

Re: دجال

این میحث خیلی مهمه کمک کنید شاید اینده به دردتون بخوره
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

2. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

چون زمان ظهور معلوم نیست نمیشه دجال وخرش را با ابزارهای امروزی تعریف کرد چون اگه 100 سال پیش میخواستند بگن دجال کیه یا خرش چیه دیگه نمیگفتن (اینترنت وماهواره و...)وشاید 100 سال بعد هم اونقدر ابزار ها پیشرفت کنند که دیگه این وسایل امروزی پیششان به چشم نیاید پس ما باید به روایت ها رجوع کنیم ومراقب باشیم زیرا اگر بدین صورت مصداق بیاریم (که من فکر میکنم که خواسته دشمن هم همین است)آنوقت دجال واقعی از جایی که فکرش را نمیکنیم دین ما را میدزدد
    گفتم: چرا قلبم دگر بر تار زلفت گیر نیست؟,,سر به زیر افکند و گفت:خود کرده را تدبیر نیست
    اشکی به زیر مقدمش انداختم,رحمی کند ,,گفتا:که اشک بی ورع ,در رتبه ی تاثیر نیست
    گفتم:که دیگرگویی یا,افتاده ام از چشم تو ,, باغم نگاهم کرد و گفت:مهدی ز نوکر سیر نیست

3. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0

قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (ما من نبیّ إلاَّ وأنذر قومه الدجّال الأعور الکذّاب).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: هیچ پیغمبری نیست جز آنکه قوم خود را از دجال کور ودروغگو بیم داده است.
    قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: الدجّال رجل عریض، عینه الیمنى مطموسة والیسرى کأنَّها کوکب بین عینیه مکتوب: کافر بالله وبرسول الله. یخرج ویدَّعی أنَّه الربّ ولا یسمعه أحد إلاَّ تبعه إلاَّ من عصمه الله عزَّ وجلَّ. تکون له جنّة ونار، فیقول: هذه جنَّتی لمن سجد لی، ومن أبى أدخلته النار).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: دجال مردی فربه چشم راستش کور وچشم چپ وی گوئی چون ستاره ای است در میان دو چشمش نوشته: کافر بخدا وبه رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم خروج وادعاه می کند که پروردگار است کسی ادعای او را نشنود جز آنکه پیرو او شود مگر کسی که خدایش باز داشته وحفظ فرموده باشد او را بهشت وآتش باشد گوید: این بهشت من است برای کسی که مرا سجده کند، وهر کس امتناع کند او را وارد آتش می کنم. (عن إلزام الناصب ص 202؛ ویوم الخلاص ص 712):
    قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (من قاتلنی فی الأولى، وقاتل أهل بیتی فی الثانیة، حشره الله فی الثالثة مع الدجّال).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: هر کس با من در اول کارزار کند وبا اهل بیت من در دوم قتال نماید خدایش در مرحله سوم با دجال محشور فرماید. (قتال در اول قتال بر تنزیل ورسالت است که در عهد رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم بود وقتال با اهل بیت علیهم السلام قتال بر اساس تأویل وارجاع وادعاه حق وحکم به قرآن وسنت بود وقتال سوم قتال مهدی علیه السلام است).
    عن إلزام الناصب ص 202؛ ویوم الخلاص ص 713):
    قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (إنَّه یخرج من المشرق من قریة یقال لها: یهوداء وهی قریة من قرى أصفهان وبلدة من بلدان الأکاسرة. تحته حمار أقمر، وهو مطموس العین مکسور الظفر والنظر، ویخرج منه الحیّات (وقیل: الحباب) وهو محدودب الظهر، قد صور کلّ سلاح فی یدیه حتَّى الرمح والقوس، یخوض البحار إلى الکعب. وهو قصیر القامة کهل، مکتوب بین عینیه: کافر). رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: او (دجال) از مشرق از دهی بنام یهودا، که از روستاهای اصفهان وشهری از شهرهای خسروان ایرانی است بیرون می آید ودر زیر او دراز گوشی (خری) سفید رنگ باشد وخود نابینا وناخن شکسته است واز او مارها (مارهای خطرناک) بیرون آید. گوژپشت است تصویر هر گونه اسلحه ای حتَّى نیزه وکمان در دست دارد. وتا برآمدگی پشت پا در دریاها فرو رود وکوتاه قد ودر سن کهولت باشد در میان دو چشمش کلمه کافر نوشته.
    (یوم الخلاص ص 716):
    قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (أیّها الناس، ما بعث الله نبیّاً إلاَّ وقد أنذر قومه الدجّال. وإنَّ الله قد أخَّره إلى یومکم هذا. فمهما تشابه علیکم فی أمره فإنَّ ربّکم لیس بأعور(؟؟؟) إنَّه یخرج على حمار عرض ما بین أذنیه میل. یخرج ومعه حبّة ونار وجبل من خبز ونهر من ماء. أکثر تباعه الیهود والنساء والأعراب یدخل آفاق الأرض کلّها إلاَّ مکّة ولا بیتها. والمدینة ولا بیتها فإنَّهما محرّمتان علیه). رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: ای مردم خدا هیچ پیغمبری مبعوث نفرمود جز آنکه قومش را از خطر دجال بیم داد. وهمانا خدا او را تا امروز به تأخیر افکند پس هرگاه امر او بر شما مشتبه گردد همانا پروردگار شما کور نیست(؟؟؟) او بیرون می آید وبر خر سوار است فاصله میان دو گوش خر یک میل راه است. بیرون می آید بهشت وآتش وکوهی از نان ونهری از آب با او باشد.بیشتر پیروانش یهودان وزنان واعراب باشند به همه آفاق زمین وارد می شود بجز مکه معظمه وحوالی آنجا وبجز مدینه منوره وحوالی آنجا که این دو جا بر وی حرام شده است. (عقد الدرر ص 278):
    ویقال: إنَّ المهدی یسیر إلى قتال الدجّال وعلى رأسه عمامة رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم عمامة بیضاء، فیلتقون، ویقتلون قتالاً شدیداً فیقتل من أصحاب الدجّال ثلاثین ألفاً وینهزم الدجّال ومن معه نحو بیت المقدس فیأمر الله تعالى الأرض بإمساک خیولهم ثمّ یرسل الله تعالى علیهم ریحاً حمراء فیهلک منهم أربعون ألفاً ثمّ یسیر المهدی فی طلبه فیجد من عسکره نحواً من خمسین ألفاً فیریهم الآیات والمعجزات ویدعوهم إلى الإیمان فلا یؤمنون فیمسخهم الله تعالى قردة وخنازیر.

وگفته می شود: مهدی علیه السلام حرکت می کند برای قتال با دجال وعمامه سفید رنگ رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم بر سر دارد دو سپاه بهم برخورد کنند وقتال سختی درمی گیرد حضرت از یاران دجال سی هزار نفر می کشد ودجال با همراهان خود بسوی بیت المقدس فرار می کند خدای تعالى زمین را مأمور می کند که اسبان آنها را از حرکت باز دارد سپس خدای تعالى باد سرخ بر آنها مسلط فرماید که چهل هزار تن از آنها هلاک شوند آنگاه مهدی علیه السلام در طلبش باشد قریب پنجاه هزار تن از لشکریان او را می یابد آیات ومعجزات به آنها نشان دهد ودعوتشان به ایمان فرماید چون دعوتش را نپذیرند خدای تعالى آنها را بصورت بوزینه وخوک مسخ نماید.

4. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid reza نمایش پست ها
    دجال همون شیطانه که با توجه به حدیث های قبلی ویژگیش معلوم میشه بعدتلویزیون وماهواره یکی از ابزارهای دجال برا گمراه کردن مردمه

روایت داریم که دجال به غیر از شیطان است زیرا در چاهی زندگی می کند ولی شیطان آزادانه زندگی میکند در ضمن دجال شخصی است به جز شیطان واز جنیان است و هرکدام از مو های بدنش آهنگی می زند و جزء علائم ظهور امام زمان است ودر آخر الزمان به مردم نون می دهد و دین آنهارا می گیرد

5. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    دجال جزء کسانی است که در چاه سقر می رود

6. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    سلمان در مورد کسانی که در چاه سقر وجود دارند از پیامبر سوال میکند: در آن دم از حضرت خاتم الرسل صلى اللَّه عليه و آله و سلم از سكنه تابوت مربوط بقعر چاه جهنم پرسيدم، در آن محل شما نيز در آن محفل جنت مثل آن رسول عز و جل حاضر بوديد كه نبى المحمود در جواب فرمود:
    كه شش نفر اولين از ساكنان آن تابوت سجين اول ايشان پسر آدم اب النبيين است كه برادر خود را بجور و كين مقتول گردانيد.
    دوم فرعون كه موسى كليم اللَّه على نبينا و عليه التحية و التسليم را بسيار رنجانيد.
    سوم نمرود مردود است كه در باب معبود بحضرت ابراهيم نبى منازعه بسيار نمود و آن حضرت را در آتش القا فرمود.
    چهارم و پنجم دو مرد از بنى اسرائيل كه هر دو احكام كتاب رب جليل را تبديل و سنت رسول خود را تحويل نمودند يكى از ايشان وسيله گمراهى يهوديان و ديگرى باعث اضلال و روسياهى نصرانيان گرديدند.
    و ششم آن غاويان شيطان عليه اللعنة و النيران است.
    و اما شش نفر آخرين.اول ايشان دجال بدفعال و پنج نفر ديگر اين جماعت اصحاب صحيفه‏ اند.

7. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    طبق روایات بی شمار از معصومین دجال از شرق ظهور میکند

8. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    اخبار راجع بوجود اشخاص طويل العمر «معمّرين» در ميان عرب و عجم معروف و در كتب و تواريخ مسطور است.
    و هم محدثين روايت كرده‏اند: دجّال كه هم اكنون وجود دارد در عصر

9. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    اقا احمد رضا میتونی توضیح بددی دجال چطور مرم گمراه میکنه
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123