PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توسل به ریش ابوبکر(لعنة الله علیه)

hamid reza
جمعه 28 تیر 92, 12:35 قبل از ظهر
اهل سنت توسل رو شرک می دونند ولی تو روایات خودشون چیز های عجیبی از توسل افراد پیدا میشه :

hamid reza
جمعه 28 تیر 92, 12:35 قبل از ظهر
توسل به ریش ابوبکر
یافعی در روض الریاضین از زبان ابوبکر آورده است که او گفت: ما در مسجد نشسته بودیم که ناگهان مردی کور در آمد و میان ما وارد شد و سلام داد و ما سلام او را پاسخ داده و در برابر پیامبر نشاندیمش که گفت: کیست که در راه دوستی پیامبر، حاجتی از مرا برآرد؟ ابوبکر گفت: حاجتت چیست؟ او گفت: من فقیرم و چیزی برای خانواده ام می خواهم. ابوبکر گفت: من حاجات تو را برآورده می کنم. دیگر چه می خواهی. گفت: من دختری دارم که راه دوستی محمد صلی الله علیه و آله و سلم تا زنده هستم کسی او را به همسری بگیرد. ابوبکر گفت: من در راه دوستی با خدا او را به همسری قبول می کنم. آیا دیگر چیزی می خواهی گفت: آری می خواهم که دستم در ریش تو فرو برم. ابوبکر برخاست و ریش خود را در میان دستان او قرار داد. او گفت: خدایا به حرمت ریش ابوبکر قسم که مرا بینا کن و خداوند متعال هم بینایی اش را به او بازگرداند و در همین هنگام جبرئیل بر پیامبر نازل شد و گفت: ای محمد خداوند سلام تو را سلام می رساند و با درود تو را ویژه می گرداند و می گوید که به عزت و جلال او اگر همه کوران، وی را به حرمت ریش ابوبکر صدیق قسم دادند، البته بینائی شان را به ایشان باز می گردانید و هیچ کوری بر روی زمین رها نمی کرد. در کنار این داستان خرافی حدیثی هم آمده است که هر گاه پیامبر شیفته بهشت می شد، ریش ابوبکر را می بوسید .

hamid reza
جمعه 28 تیر 92, 12:37 قبل از ظهر
الغدیر، ج 14، ص 117.

taha
شنبه 29 تیر 92, 10:08 قبل از ظهر
چرا منابعو تو یه پست جداگانه مینویسی؟؟؟

hamid reza
شنبه 29 تیر 92, 04:03 بعد از ظهر
چرا منابعو تو یه پست جداگانه مینویسی؟؟؟

چون ویرایش نمیتونم کنم