PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خلیفه ای که پدرش هم اورا قبول نداشت

hamid reza
جمعه 28 تیر 92, 12:16 قبل از ظهر
ابوبکر و پدرش

(این داستان به طرق مختلفی نقل شده که این یکی از آن هاست و پر از درس برای سنی هاست که بدونند که خلیفشون رو حتی پدرش هم قبول نداشت و باهاش بیعت نکرد حالا نمی دونم چه طوری می خواید اثبات کنید در باره ی ابوبکر اجماع شده)
ابن ابی الحدید سنی معتزلی در شرح نهج البلاغه ذیل خطبه پنجم می گوید :

بعد از این که مردم با ابوبکر برای خلافت بیعت کردند به ابوقحافه پدر ابوبکر گفتند :

پسرت خلیفه مسلمین شد او بعد از تلاوت آیه 26 آل عمران پرسید :

علت این که مردم با پسر من بیعت کردند چه بود ؟

در جواب گفتند چون او از دیگران ( علی و...) سن وسالش بیشتر بود

ابوقحافه در جواب گفت :

اگر خلیفه شدن به سن وسال است من از ابوبکرسن وسالم بیشتر است

..... قيل لأبي قحافة يوم ولي الأمر ابنه قد ولي ابنك الخلافة فقرأ قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ ثم قال لم ولوه قالوا لسنه قال أنا أسن منه....

hamid reza
جمعه 28 تیر 92, 12:17 قبل از ظهر
شرح‏ نهج ‏البلاغة ج 1 ص 222،

حامد
جمعه 28 تیر 92, 09:59 قبل از ظهر
سلام داداش خوبم
ممنون از مطالب خیلی خوبی که می زنی
من خیلی استفاده کردم
لطفا منابع مطلب وقتی که یک یا دو تا منبع هستند زیر خود مطلب بذار برای او ن یک پست جدا نذار

hamid reza
شنبه 29 تیر 92, 01:33 قبل از ظهر
سلام داداش خوبم
ممنون از مطالب خیلی خوبی که می زنی
من خیلی استفاده کردم
لطفا منابع مطلب وقتی که یک یا دو تا منبع هستند زیر خود مطلب بذار برای او ن یک پست جدا نذار

سلام
چشم
ولی یه مشکلی هست
من نمیتونم مطالبمو ویرایش کنم لطفا مسولان سایت رسیدگی کنن

طلفنااااا

asemane sokhan
شنبه 29 تیر 92, 07:02 قبل از ظهر
عالی بود من این مطلب رو جایی شنیده بودم اما به سند و مدرک و متوجه شدن اصل قضیه نیاز داشتم که شما گذاشتید.ممنون.

Yaser.76
شنبه 29 تیر 92, 12:09 بعد از ظهر
سلام .این اهل عامه چقدر رو دارند.این همه مطلب ضدشون توی منابع خودشون است ولی باز هم ادعا می کنند.