PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا پیامبر(ص) با عایشه و حفصه ازدواج کردند؟

mostafahem
یکشنبه 22 بهمن 91, 10:04 قبل از ظهر
سلام به همه

یک سوالی که من دارم این هست که چرا با اینکه پیامبر از خباثت این دو زن و عشیره آنها اطلاع داشتن با آنها
ازدواج کردن؟

لطفا سریع جواب بنده رو با استدلال بدین

حامد
چهارشنبه 25 بهمن 91, 04:52 بعد از ظهر
سلام به همه

یک سوالی که من دارم این هست که چرا با اینکه پیامبر از خباثت این دو زن و عشیره آنها اطلاع داشتن با آنها
ازدواج کردن؟

لطفا سریع جواب بنده رو با استدلال بدین

دونستن پیامبر از خباثت درونی اون ها دلیلی برای ازدواج کردن یا نکردن نیست چرا که پیامبر مامور به تنزیل بوده و در باره ایشان مامور به سکوت بوده است
کما اینکه در خطبه غدیر هم حضرت به این مطلب تصریح می کند
فقر زیاد در شبه جزیره باعث می شد نتوانند دختران در خانه پدران بمانند و وقتی می خواستند پیامبر را از حیث اعتقادی در معرض فشار قرار دهند دختران حضرت را طلاق دادند
حضرت با ازدواج با این ها این ها را از فقر نجات دادند

mostafahem
چهارشنبه 25 بهمن 91, 10:44 بعد از ظهر
آقا حامد متوجه نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدین.
این سنتی که در شبه جزیره بوده دقیقا چی بوده و این حرف شما منبعش کجاست؟

hamid reza
چهارشنبه 25 بهمن 91, 11:00 بعد از ظهر
باسلام

:?: ایشون راست میگن منم نفهمیدم

حامد
پنجشنبه 26 بهمن 91, 07:34 قبل از ظهر
آقا حامد متوجه نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدین.
این سنتی که در شبه جزیره بوده دقیقا چی بوده و این حرف شما منبعش کجاست؟
هر چی نگاه می کنم در جوابی که من نوشتم حرفی از سنت نیست
نگفتم سنت بوده
شرایط حاکم در شبه جزیره بوده
این مطلب به کتاب نقش عایشه در اسلام رجوع کنید
اما در باره تنزیل و تاویل بودن فعل پیامبر به روایات رجوع کنید

حامد
پنجشنبه 26 بهمن 91, 07:36 قبل از ظهر
باسلام

:?: ایشون راست میگن منم نفهمیدم
داداش گلم میشه بفرمایید کجای مطلب نفهمیدی؟
راستی خبر های بدی شنیدم خدا بد نده؟

mostafahem
سه شنبه 15 اسفند 91, 03:20 بعد از ظهر
لطفا جواب رو بدین اگه بنا به رفتن به کتاب نگاه کردن بود که خودم بلد بودم برم
آقا حامد خب بگید تو اون کتاب چه جوری جواب داده
ظاهرا شما خودتون جواب این سوال به این مهمی را خوب بلد نیستید
یقینا هر کسی پست شما رو بخون دقیقا متوجه نمیشه جواب چی شد مثل حمید رضا
پس بیشتر توضیح بدین تا اینکه مرجع معرفی کنید

mohammad.s
سه شنبه 15 اسفند 91, 08:32 بعد از ظهر
یه کم زیر دیپلم بگید

ABASS
چهارشنبه 16 اسفند 91, 03:08 بعد از ظهر
سلام,آقا منم سوال دارم,البته میخوام سوال اول تکمیل کنم1-وقتی که حضرت میخواستن با عاشیه ازدواج کنن میباست سنشون چهل و پنج به بالا باشن ,حالا عایشه چند سالشون بود؟(من شنیده بودم که نه یا ده ساله بوده اگه اشتاه میگم تصحیح کنید)خب اگه حضرت میخواستن کمک کنن بهشون کمک مالی میکردن چرا با یک بچه ازدواج کردن ,اونم کسی که اینقدر هم خودش هم پدرش خبیث وملعون بودن 2-اینکه میگن پیامبر خیلی عایشه رو دوست داشتن درسته؟3-چرا حضرت این آزار و اذیت این ملعونه رو میدین در زمان حیاتشان طلاقش ندادن؟

حامد
چهارشنبه 16 اسفند 91, 05:53 بعد از ظهر
سلام,آقا منم سوال دارم,البته میخوام سوال اول تکمیل کنم1-وقتی که حضرت میخواستن با عاشیه ازدواج کنن میباست سنشون چهل و پنج به بالا باشن ,حالا عایشه چند سالشون بود؟(من شنیده بودم که نه یا ده ساله بوده اگه اشتاه میگم تصحیح کنید)خب اگه حضرت میخواستن کمک کنن بهشون کمک مالی میکردن چرا با یک بچه ازدواج کردن ,اونم کسی که اینقدر هم خودش هم پدرش خبیث وملعون بودن 2-اینکه میگن پیامبر خیلی عایشه رو دوست داشتن درسته؟3-چرا حضرت این آزار و اذیت این ملعونه رو میدین در زمان حیاتشان طلاقش ندادن؟
این مطلب که سن پیامبر بالا بوده موید پست قبلی بنده است که انگیزه ازدواج مسائل جنسی نبوده
نحوه کمک کردن پیامبر این طوری تشخیص دادند که با اون شخص ازدواج کنند این هم یک راهشه و مضافا اینکه در صورت ازدواج همسر پیامبر واجب النفقه پیامبر می شود از این رو بار مالی از دوش خانواده اش برداشته می شود
بار دیگر هم گفتم پیامبر مامور به تنزیل بود نه تاویل یعنی خباثت این دو زن بر اساس تاویل بود نه تنزیل از اینرو با این دو زن برخورد صورت نگرفت
در مورد اینکه پیامبر عایشه را خیلی دوست داشته باشد دروغ بزرگی است در منابع خلاف این ثابت است بالاخص اینکه در ذم عایشه و حفصه و اثبات کفر ایشان سوره ممتحنه نازل شد .
در مورد اینکه چرا پیامبر او را طلاق نداد بحث تاویل و تنزی را که گفته شد باز هم مطرح می کنیم بعلاوه این که ازدواج ها نوعی ایجاد اتحاد با قبایل بود طلاق دادن این اتحاد را از هم می گسست .

mostafahem
شنبه 26 اسفند 91, 04:37 بعد از ظهر
اولا اینکه وقتی در ذم آندو آیه نازل شده اینکه دیگه تنزیل بوده نه تاویل پس چرا بعد از نزول آیات پیامبر آندو را طلاق ندادند
دوما اینکه نسل عاشه و حفصه خبیث بوده پس چرا پیامبر با نسل خبیثی ازدواج کردن؟

حامد
یکشنبه 27 اسفند 91, 11:10 قبل از ظهر
اولا اینکه وقتی در ذم آندو آیه نازل شده اینکه دیگه تنزیل بوده نه تاویل پس چرا بعد از نزول آیات پیامبر آندو را طلاق ندادند
دوما اینکه نسل عاشه و حفصه خبیث بوده پس چرا پیامبر با نسل خبیثی ازدواج کردن؟

اولا در ایه امر نفرموده که پیامبر حتما طلاق دهد
ثانیا نسل خبیث یعنی چه ؟

mostafahem
یکشنبه 27 اسفند 91, 05:51 بعد از ظهر
اولا به هر حال پیغمبر با زنانی ازدواج کردن که خداوند در ذم آنها آیه آورده.خب به نظر شما این مشکل نداره؟

دوما نسل خبیث یعنی ما از شجره نامه دومی ملعون اطلاع داریم و همه در زمان پیامبر این را می دانستند

پس نسل حفصه هم از نسل پدر است و کثیف و خبیث است آن وقت پیامبر یک همچین شجره خبیثی را به نکاح

خود در می آورند این هم اشکال نداره به نظر شما؟!!!

حامد
دوشنبه 28 اسفند 91, 09:24 قبل از ظهر
اولا به هر حال پیغمبر با زنانی ازدواج کردن که خداوند در ذم آنها آیه آورده.خب به نظر شما این مشکل نداره؟ دوما نسل خبیث یعنی ما از شجره نامه دومی ملعون اطلاع داریم و همه در زمان پیامبر این را می دانستند پس نسل حفصه هم از نسل پدر است و کثیف و خبیث است آن وقت پیامبر یک همچین شجره خبیثی را به نکاح خود در می آورند این هم اشکال نداره به نظر شما؟!!! اولا نوح و لوط علیهما و علی نبینا صلوات الله نیز با این چنین زنانی ازدواج کردند و ان زنان هم خائن بودند اما خداوند ان دو پیامبر را نهی نکرد و به علت استدامه ازدواج نکوهش نکرده است پس ایراد ندارد ولو اینکه این نسل خبیث باشد مضافا اینکه پیامبر از این دو ملعونه صاحب فرزند نشدند ثالثا اظهار اسلام و توبه کردند و پیامبر مامور است که طبق ظاهر با ایشان رفتار کند -اقاتل علی التنزیل - و یک سئوال از شما : آیا پیامبر تقیه می کرده است ؟؟؟

mostafahem
پنجشنبه 01 فروردین 92, 05:58 بعد از ظهر
به نظر من پیامبر بطور کلی تقیه می کردن مثل اینکه مطالبی را که به سلمان می فرمودند به کس دیگری نمی گفتن

اما تقیه پیامبر به موضوع بحث ما چه ربطی داره؟

حامد
جمعه 02 فروردین 92, 12:10 بعد از ظهر
به نظر من پیامبر بطور کلی تقیه می کردن مثل اینکه مطالبی را که به سلمان می فرمودند به کس دیگری نمی گفتن

اما تقیه پیامبر به موضوع بحث ما چه ربطی داره؟
اینکه تقیه می کردند پس احتمال این که در این مورد هم تقیه کرده باشند هست .البته ندیدم کسی از علما این حرف گفته باشند ولی به نظر من از ایه قرآن می توان این نتیجه گرفت . این نظریه شخصی من هست روی این اصرار ندارم