PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ناصبی کیست؟

mostafahem
یکشنبه 26 شهریور 91, 04:46 بعد از ظهر
کسی به امام صادق(ع) نامه نوشت و از آن حضرت درباره ناصب پرسید که آیا در امتحان ناصب بیش

از این نیاز است که جبت و طاغوت را مقدم بدارد و به امامت آن دو معتقد باشد؟از سوی امام جواب آمد:

من کان علی هذا و هو الناصب

هر که بر این(اعتقاد) باشد او ناصبی است.

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:10 قبل از ظهر
كافى: بسندش تا مفضل كه امام ششم (ع) بمن فرمود: اى مفضل بشنو آنچه بتو گويم، و بدان كه آن درست است و بكارش بند و به برادران برادرانت خبرش بده، گفتم: قربانت برادران برادرانم كدامند؟ فرمود: آنان كه مشتاقند بانجام حوائج برادران خود گويد: و آنگاه فرمود: هر كه برآورد حاجتى از برادر مؤمنش خدا عز و جل در روز قيامت صد هزار حاجت او را برآورد كه اول از آنها بهشت است و در ضمن آنها اينست كه خويشان و آشنايان و برادرانش را به بهشت برد بشرط آنكه ناصبى نباشند.

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:15 قبل از ظهر
ثواب الاعمال: ابن تغلب گفت حضرت صادق عليه السّلام فرمود هر ناصبى و دشمن ما خانواده اگر چه عبادت كند و بسيار كوشش داشته باشد بازگشت او باين آيه است: عامِلَةٌ ناصِبَةٌ تَصْلى‏ ناراً حامِيَة.(آنها كه پيوسته عمل كرده و خسته شده ‏اند و نتيجه ‏اى عايدشان نشده است‏ و در آتش سوزان وارد مى‏گردند

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:17 قبل از ظهر
علل الشرائع: عبد اللَّه بن سنان از حضرت صادق عليه السّلام نقل كرد كه فرمود ناصبى كسى نيست كه نصب عداوت با ما كند زيرا تو كسى را نخواهى يافت كه بگويد من دشمن محمّد و آل محمّدم ولى ناصبى كسى است كه دشمنى با شما بورزد با اينكه ميداند شما ما را دوست ميداريد و از شيعيان ما هستيد

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:18 قبل از ظهر
ثواب الاعمال: حمران از حضرت باقر عليه السّلام نقل كرد كه فرمود اگر تمام ملائكه‏اى كه خدا آفريده و همه انبياى فرستاده شده و هر صديق و همه شهيدان شفاعت كنند در باره ناصبى و دشمن ما اهل بيت كه از آتش جهنم خارج شود خداوند هرگز او را خارج نخواهد كرد خداوند در قرآن ميفرمايد ماكِثِينَ فِيهِ أَبَداً در آنجا خواهند بود هميشه.

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:19 قبل از ظهر
ثواب الاعمال: على صائغ گفت حضرت صادق عليه السّلام فرمود مؤمن شفاعت ميكند دوستش را مگر اينكه ناصبى باشد اگر در باره ناصبى تمام پيمبران مرسل و تمام ملائكه شفاعت كنند شفاعت آنها پذيرفته نميشود.

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:20 قبل از ظهر
ثواب الاعمال: ابو بصير از حضرت صادق عليه السّلام نقل كرد كه نوح در كشتى سگ و خوك قرار داد ولى ولد زنا را راه نداد و ناصبى از او بدتر است‏

ahmadreza
دوشنبه 27 شهریور 91, 10:23 قبل از ظهر
ابو بصير از امام صادق عليه السّلام روايت كرده است كه فرمود: شرابخوار بسان بت پرست است، و دشمن آل محمد عليهم السّلام (ناصبى) از او بدتر است‏

حامد
دوشنبه 27 شهریور 91, 12:40 بعد از ظهر
احمد رضا به جز اون پستی که من ازش تشکر کردم بقیه پست های شما با عنوان تاپیک بی ارتباطه

mostafahem
دوشنبه 27 شهریور 91, 11:39 بعد از ظهر
اگه امکان داره پست هایی رو که ارتباط نداره رو حذف کنید که مخاطبین سردرگم نشن تو موضوع

موضوع این تاپیک معرفی گروهی به نام ناصبی هست از زبان معصوم

ahmadreza
سه شنبه 28 شهریور 91, 11:22 قبل از ظهر
احمد رضا به جز اون پستی که من ازش تشکر کردم بقیه پست های شما با عنوان تاپیک بی ارتباطه
حامد جان برای چی؟

ahmadreza
سه شنبه 28 شهریور 91, 11:23 قبل از ظهر
ببخشید فهمیدم

ahmadreza
جمعه 25 اسفند 91, 10:39 قبل از ظهر
عبد اللَّه بن سنان روايت كرده است كه امام صادق عليه السّلام فرمود: ناصبى آن نيست كه‏

دشمن ما اهل بيت باشد، زيرا كسى را پيدا نمى‏كنى كه بگويد: من به محمد صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم و آل محمد عليهم السّلام دشمنى مى‏ورزم، بلكه ناصبى‏ كسى‏ است كه با شما (شيعيان و دوستان ما) دشمنى مى‏ورزد، و به خاطر آنكه مى‏داند كه شما پيروان و دوستداران ما هستيد، با شما دشمنى مى‏كند.