PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتداد ام المومنین !

حامد
یکشنبه 20 فروردین 91, 09:53 قبل از ظهر
بحث پیرامون همسران پیامبر بحثی است که همیشه در بین اهل سنت و اهل شیعه از مباحث اصلی مورد بحث شیعه و سنی بوده است.بطور خلاصه:

عن داود بن أبي هند أن النبي صلى الله عليه وسلم توفي وقد ملك امرأة من كندة يقال لها قتيلة فارتدت مع قومها فتزوجها بعد ذلك عكرمة بن أبي جهل (1)

قتیله بنت اشعث از همسران رسول الله بوده او بعد از اینکه از وفات رسول الله خبر دار می شود. به همراه قبیله اش مرتد می شود او چندی بعد با عکرمه بن ابی جهل ازدواج می کند.

فقال له عمر : إنها والله ما هي من أزواجه ، ما خيرها ولا حجبها . ولقد برأها الله منه بالارتداد .(2)

عمر نيز او را از مقام زوجيت و همسرى پيامبر اكرم در اثر ارتداد او انداخت، چون با اين ارتداد صلاحيت ام المؤمنين را نداشت.

طبق این روایت پس یک ام المومنین هم مرتد می شود. حالا چرا شما می گویید. که همه صحابه صد در صد وارد در بهشت می شوند؟ آیا این ادعای شما مطابق عقل هست؟جناب قتیله هم صحابه بود هم ام المومنین!!!

پی نوشت:

(1)الطبقات الكبرى - محمد بن سعد - ج 8 - ص 147- دار صادر/تفسير القرطبي - القرطبي - ج 14 - ص 167 – 168- دار إحياء التراث العربي/البداية والنهاية - ابن كثير - ج 5 - ص 319- دار الفكر/إمتاع الأسماع - المقريزي - ج 6 - ص 100- دار الكتب العلمية/كنز العمال - المتقي الهندي - ج 13 - ص 708- مؤسسة الرسالة

(2)تفسير القرطبي - القرطبي - ج 14 - ص 168- دار إحياء التراث العربي/فقال له عمر : إنها والله ما هي من أزواجه ، ما خيرها ولا حجبها . ولقد برأها الله منه بالارتداد ./تاريخ مدينة دمشق - ابن عساكر - ج 3 - ص 227- دار الفكر/البداية والنهاية - ابن كثير - ج 5 - ص 320- دار الفكر

به نقل از :
http://www.sonnat.net/article.asp?id=745&cat=81