PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلایل شما برای شیعه شدن چیست؟

farid
دوشنبه 16 خرداد 90, 08:01 بعد از ظهر
به راستی چه دلیلی دارد ما شیعه شویم :?:

SABA
سه شنبه 17 خرداد 90, 10:41 بعد از ظهر
همین یه دلیل که مردای خرس گنده می تونن از سینه زنهای شیرده شیر کوفتشون کنند کافی که ادم شیعه باشه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mohhammad$adeq
شنبه 21 خرداد 90, 05:48 بعد از ظهر
سلام
چیزیکه الان دستمونه شما اگه میخایید ردش کنید
باید دلیل بیارید

حامد
شنبه 21 خرداد 90, 11:45 بعد از ظهر
این دلیلی که اوردی به درد اینجا نمی خوره بازم دلیل صبا خیلی بهتر بود

طاها
سه شنبه 24 خرداد 90, 02:24 بعد از ظهر
خوب این منوط به این میشه که اول بگیم چرا اسلام وبعد از فرق اسلام بگیم شیعه 8-) 8-) 8-) 8-) :lol:

حامد
سه شنبه 24 خرداد 90, 09:29 بعد از ظهر
اقا طا ها
ظاهرا اسلام مفروض سئوال است بعد از اینکه مسلمان شدیم چرا شیعه ؟؟؟
البته جواب صبا خیلی در خور توجه است

ABASS
چهارشنبه 25 خرداد 90, 11:22 قبل از ظهر
فصل- 59 [چند قضاوت از آن حضرت در زمان عمر]
عمر حد شراب اجرا نكرد
پاره از داوريهاى او در زمان امارت عمر خطاب.
عامه و خاصه نقل كرده‏اند هنگامى كه قدامة بن مظعون شراب خورده بود عمر خواست او را حد بزند وى گفت حد الهى در باره من جارى نميشود زيرا خدا ميفرمايد لَيْسَ عَلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ جُناحٌ فِيما طَعِمُوا إِذا مَا اتَّقَوْا وَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ‏ «1» مردمان مؤمن و نيكوكار در صورتى كه متقى و مؤمن و نيكوكار باشند آنچه را كه ميخورند و مى‏آشامند حرج و گناهى بر آنها نميباشد.
عمر از اجراى حد بر او دست برداشت اين خبر بعلى ع رسيد پيش عمر آمده فرمود چرا حد الهى را بر او جارى نكردى گفت وى اين آيه را بر من تلاوت كرد و همان آيه فوق را بعرض رسانيد على ع فرمود قدامه مصداق اين آيه نبوده و چون مرتكب حرام شده در سلك مصاديق آن قرار نميگيرد زيرا مؤمنان و نيكوكاران حرام خدا را حلال نميدانند اينك قدامه را برگردان و از گفته‏اش توبه بده اگر توبه كرد حد شرعى را بر او اقامه نما و هر گاه براى توبه حاضر نشد ويرا بكش زيرا از ملت اسلامى بيرون رفته.
ارشاد-ترجمه ساعدى خراسانى، ص: 191
عمر متنبه شده و بقدامه اطلاع داد كه بايد توبه كند تا از كشتن نجات يابد پس از آنكه وى توبه نمود عمر ندانست چگونه بايد حد الهى را بر وى اجرا نمايد در اين خصوص از على ع استمداد جست على ع فرمود او را هشتاد تازيانه بزن زيرا شرابخوار چون شراب مى‏آشامد هذيان ميگويد و در آن هنگام افترا ميزند.
عمر طبق دستور آن حضرت ويرا هشتاد تازيانه زد.

ABASS
چهارشنبه 25 خرداد 90, 11:27 قبل از ظهر
ارشاد-ترجمه ساعدى خراسانى 191 هم‏بسترى با ديوانه ..... ص : 191
هم‏بسترى با ديوانه‏
گويند در زمان عمر مردى با زن ديوانه همخوابى كرد شاهد، در محضر عمر به عمل قبيح او گواهى داد عمر دستور داد تا آن زن را تازيانه بزنند در راه با على ع تصادف كرد على ع ديد نامبرده را بخوارى ميكشند و ميبرند پرسيد ديوانه‏اى كه از خاندان فلان كس است چرا او را بدين خوارى ميكشيد گفتند مردى با او زنا كرده و فرار نموده و بينه بر عمل فجور اين زن گواهى داده عمر دستور داده تا ويرا تازيانه زنند على ع فرمود او را برگردانيد و باو بگوئيد اى ... مگر نميدانى اين زن ديوانه فلان خاندانست و رسول خدا ص فرموده قلم تكليف از ديوانه تا وقتى كه بحالت جنونست برداشته شده، عقل و نفس او در گرو ديگريست.
زن را بحكم حضرت امير ع پيش آن غليظ القلب آورده و امريه حضرت ولايتمآب را باو گفته وى پسنديده دعا كرد و گفت خدا درب گشايش را بروى على ع بگشايد كه نزديك بود با اين دستورم هلاك شوم و از حد او درگذشت.

ABASS
چهارشنبه 25 خرداد 90, 11:31 قبل از ظهر
پیروی از همچین خلیفه ای نوبر والا :evil: :twisted: :evil: ...بازم هست خواستید بگید تا .... :lol: :lol: :lol: قربون آقا امیرالمومنین علی ابن ابیطالب برم که همه چی گویای بر حق بودن حضرت بود وهست اما ....

ABASS
چهارشنبه 25 خرداد 90, 11:55 قبل از ظهر
ارشاد-ترجمه رسولى محلاتى ج‏1 38 فصل(5) در اينكه دوستى و ولايت آن حضرت نشانه حلال‏زادگى است ..... ص : 37
1- مظفر بن محمد بلخى (بسند خود) براى من حديث كرد از امام صادق از پدرش عليهما السّلام از جابر بن عبد اللَّه انصارى كه گفت: شنيدم از رسول خدا (ص) كه بعلى بن ابى طالب عليه السّلام ميفرمود:
آيا تو را خوشنود و شادمان نكنم؟ آيا عطايت نكنم؟ آيا مژده بتو ندهم؟ عرضكرد: چرا اى رسول خدا! مژده‏ام ده! فرمود: همانا من و تو از يك طينت آفريده شديم، پس مقدارى از آن طينت زياد آمد و خداى تعالى از آن زيادى شيعيان ما را آفريد، و چون روز رستاخيز شود مردمان را بنام مادرانشان بخوانند، جز شيعيان ما كه آنها را بنام پدرانشان بخوانند و اين بخاطر (حلال‏زادگى و) پاكى و پاكيزگى زاد و بوم آنها است. 2- و نيز مظفر بن محمد بلخى (بسند ديگر) برايم حديث كرد از ابن عباس كه گفت: رسول خدا (ص) فرمود: چون روز رستاخيز شود همه مردمان را بنام مادرانشان بخوانند، جز شيعيان ما كه بخاطرپاكيزگى ولادت آنها بنام پدرانشان خوانده شوند.

ABASS
چهارشنبه 25 خرداد 90, 12:00 بعد از ظهر
همین یک روایات ما را بس.... :lol: :lol: :lol:

فقیه تبریزی
دوشنبه 30 خرداد 90, 02:16 قبل از ظهر
سلام بر دوستان

ادله ما برای شیعه شدن عبارتند از :

1-نصوص متواتره داله بر وجوب تبعیت از امیرامومنین صلوات الله علیه که در کتب فریقین به تفصیل مذکور است .

2- نصوص داله بر عصمت امیرالمومنین چه اینکه یکی از شرایط امام مطاع عصمت است که امری است درونی و با اخبار رسول الله معلوم می گردد.

3- نصوص متواتره حاکیه از معجزات امیرالمومنین صلوات الله علیه چه اینکه یکی از شرایط جواز اطاعت محض از یک نفر عصمت اوست و این امر با معجزه نیز ثابت می شود.

4- معجزات کثیره حضرت چه اینکه یکی از شرایط امامت و جانشینی خدای تعالی از طرف خداوند بودن است که این امر با معجزه و نیز اخبار خلیفه پیشین امکان پذیر است.

5-علم حضرت امیرالمومنین صلوات الله علیه چه اینکه امام هادی است و هدایت با علم صورت می گیرد و الا نقض غرض می شود . که از موارد علم حضرت بسیار زیاد است.
و نکته قابل توجه در این باب این است که به اتفاق همه علما امر دایر است بین امیرالمومنین و ابوبکر ، پس بررسی علم آقا و جهل ابوبکر ما را به مطلوب می رساند . برای این منظور رجوع کنید به الغدیر،ج6،ص61 که در آنجا مرحوم امینی نور الله مضجعه در مورد علم امیرالمومنین من جمله روایت شریفه «انا مدینه العلم...» بحث می فرمایند و در ج7 ،ص87الی ص330 در مورد ابوبکر و جهل او بحث می فرمایند.

6- شجاعت یک خلیفه که آن را فقط در مورد آن حضرت می یابید نه ابوبکر خلده الله فی السقر

7- امام باید حافظ شریعت باشد و این صفت یافت نمی شود الا در امیرالمومنین .

8-ادله قرآنی همچون : آیه ولایت، سال سائل ،اکمال دین ، تبلیغ و ...

9- شش وجه دیگر که مرحوم علامه حلی در کتاب منهاج الکرامه ذکر می فرمایند که حضرت آقای سید علی میلانی در کتابشان متن کتاب علامه را آورده اند: شرح منهاج الکرامه، ج1، ص13 الی ص53

10-....

zoha
سه شنبه 14 تیر 90, 08:48 قبل از ظهر
من هيچ دليلي ندارم فقط و فقط چون پدر و مادرم شيعه بودن شيعه هستم :shock:
اما خدا وكيلي شماها هم راست راست راستش رو اگه بخواين بگين دليلي غير از اين دارين؟ من كه بعيد مي دونم :lol:

حامد
دوشنبه 20 تیر 90, 07:16 بعد از ظهر
من هيچ دليلي ندارم فقط و فقط چون پدر و مادرم شيعه بودن شيعه هستم :shock:
اما خدا وكيلي شماها هم راست راست راستش رو اگه بخواين بگين دليلي غير از اين دارين؟ من كه بعيد مي دونم :lol:
شوخی خوبی نبود اینو باور نمی کنم

zoha
جمعه 24 تیر 90, 01:45 بعد از ظهر
شوخی نیست این مساله خیلی جدیه . شما یه تحقیق میدانی بکنین می بینین که چند نفر می تونن یه دلیل درست و قانع کننده به شما بگن . شرط می بندم (البته این کار درستی نیست ولی جدی نگیرین ;) ) که کسانی که بتونن همچین جوابی به شما بدن تعدادشون به اندازه ی انگشتای یه دست هم نیست. من فقط صادقانه نظرم رو گفتم اما متاسفانه افراد دیندار اغلب اصرار دارن که با تعصب حرف بزنن نه با صداقت

حامد
سه شنبه 28 تیر 90, 10:55 بعد از ظهر
شوخی نیست این مساله خیلی جدیه . شما یه تحقیق میدانی بکنین می بینین که چند نفر می تونن یه دلیل درست و قانع کننده به شما بگن . شرط می بندم (البته این کار درستی نیست ولی جدی نگیرین ;) ) که کسانی که بتونن همچین جوابی به شما بدن تعدادشون به اندازه ی انگشتای یه دست هم نیست.
بله متاسفانه همان طور است که شما می فرمایید
یکی از انگیزه هایی که توی اینجا توی مباحث شرکت می کنم همین مطلب ازار دهنده است

ن فقط صادقانه نظرم رو گفتم اما متاسفانه افراد دیندار اغلب اصرار دارن که با تعصب حرف بزنن نه با صداقت
شوخی نیست این مساله خیلی جدیه . شما یه تحقیق میدانی بکنین می بینین که چند نفر می تونن یه دلیل درست و قانع کننده به شما بگن . شرط می بندم (البته این کار درستی نیست ولی جدی نگیرین ;) ) که کسانی که بتونن همچین جوابی به شما بدن تعدادشون به اندازه ی انگشتای یه دست هم نیست. من فقط صادقانه نظرم رو گفتم اما متاسفانه افراد دیندار اغلب اصرار دارن که با تعصب حرف بزنن نه با صداقت
[ اطلاعات مطلب ]
با تعصب حرف نزدم
صادقانه به نظرم امد که شما جزئ همان افرادی باشید که به اندازه تعداد انگشتان دست هستند

mohammad.s
پنجشنبه 24 شهریور 90, 12:53 بعد از ظهر
دین اسلام به حقه . و بهترین دین است :ugeek:

hamid reza
پنجشنبه 24 شهریور 90, 11:48 بعد از ظهر
دین اسلام به حقه . و بهترین دین است :ugeek:
البته فرقه شیعش خوبه وگرنه بقیش گنده چون دیگه کسی ولایت امیر المومنین(ص) رو قبول نداره که هرکار خوبی بدون ولایت به درد عمه شون میخوره

mohammad.s
جمعه 25 شهریور 90, 11:52 قبل از ظهر
بسم الله الرحمان الرحیم

[quote="mohammad.s":1kupxicm]دین اسلام به حقه . و بهترین دین است :ugeek:
البته فرقه شیعش خوبه وگرنه بقیش گنده چون دیگه کسی ولایت امیر المومنین(ص) رو قبول نداره که هرکار خوبی بدون ولایت به درد عمه شون میخوره[/quote:1kupxicm]
آفرین به تو

ahmadreza
جمعه 14 تیر 92, 11:44 قبل از ظهر
تنها دینی که برای همه ی کارهاش دلیل داره وبامنطق واستوار(هیچ وقت تغییر ی نمی کنه) وسست نیست دین اسلام وبقییه ی دین ها همگی زخرف هستن

چه ربطی به سوال داره؟؟؟؟؟؟ سوال در مورد این است که دلایل شیعه شدن چیه نه دلیل برای اسلامی بودن!!!!!!!!!!

taha
شنبه 15 تیر 92, 01:42 بعد از ظهر
زیرا:نمی خواهیم جزء افرادی باشیم که طرفدار آن دومی(ل)باشیم که نه اصل و نسب درستی دارد هم زنا زاده است و خیلی چیزهای دیگه.
زیرا:ما طرفدار حقیم.هر جا علی علیه السلام است حق نیز همان جاست.پس ما شیعه ایم و به محق بودنمون افتخارمیکنیم.