PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا عایشه ام المومنین است!!!!!؟؟؟؟؟

ehsan_8665
پنجشنبه 25 فروردین 90, 12:20 بعد از ظهر
از حضرت باقر عليه السّلام روايت است كه فرمود: چون در روز جمل هودج عائشه را تير باران كردند، أمير المؤمنين عليه السّلام فرمود: بخدا سوگند هيچ راهى جز اينكه پس از طلاق او را از منصب امّ المؤمنينى خلع كنم ندارم، سپس روى به جماعت نموده و فرمود: هر كدامتان را به خدا قسم مى‏دهم كه اگر اين سخن پيامبر كه فرمود: «اى علىّ طلاق زنان من (خلع از منصب امّ المؤمنينى) پس از من بدست تو است» را شنيده است برخاسته و گواهى دهد، در اين هنگام سيزده مرد كه دوتاى آنان از أصحاب بدر بودند بر صحّت اين حديث شهادت دادند

mahdi10
شنبه 27 فروردین 90, 06:00 بعد از ظهر
احسان عزیر خوب بود که منبع حدیث رو هم نقل میکردی؟ :geek:

حالا واسه کامل شدن بحث من چند تا منبع حدیث با همین مضمون نقل می کنم
الإحتجاج على أهل اللجاج ج‏2 462
بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار ج‏52 82
كمال الدين و تمام النعمة ج‏2 459

خوب روشنه که کسی که دشمن معصوم باشه قطعا کافر و البته کسی که در مقابل امام معصوم لشکر کشی کند و در این دشمنی این چنین جسور است هیچ لعنی جر لعن خدا شایسته او نیست؟ :twisted:
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک

حامد
شنبه 27 فروردین 90, 06:48 بعد از ظهر
ای کاش اقا mahdi روایات را هم می اوردند :mrgreen:

ehsan_8665
شنبه 27 فروردین 90, 08:08 بعد از ظهر
بحارالأنوار 38 74 باب 60- الاستدلال بولايته و استنابت
أَبُو الدرعل الْمُرَادِيُّ وَ صَالِحٌ مَوْلَى التومة عَنْ عَائِشَةَ
أَنَّ النَّبِيَّ ص جَعَلَ طَلَاقَ نِسَائِهِ إِلَى عَلِيٍّ

بحارالأنوار 38 74 باب 60- الاستدلال بولايته و استنابت
الْأَصْبَغُ بْنُ نُبَاتَةَ قَالَ بَعَثَ عَلِيٌّ ع يَوْمَ الْجَمَلِ إِلَى عَائِشَةَ ارْجِعِي وَ إِلَّا تَكَلَّمْتُ بِكَلَامٍ تَبَرَّيْنَ [تَبْرَءِينَ‏] مِنَ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع لِلْحَسَنِ اذْهَبْ إِلَى فُلَانَةَ فَقُلْ لَهَا قَالَ لَكِ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ وَ الَّذِي فَلَقَ الْحَبَّةَ وَ بَرَأَ النَّسَمَةَ لَئِنْ لَمْ تَرْحَلِي السَّاعَةَ لَأَبْعَثَنَّ إِلَيْكِ بِمَا تَعْلَمِينَ فَلَمَّا أَخْبَرَهَا الْحَسَنُ بِمَا قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع قَامَتْ ثُمَّ قَالَتْ خَلُّونِي فَقَالَتْ لَهَا امْرَأَةٌ مِنَ الْمَهَالِبَةِ أَتَاكِ ابْنُ عَبَّاسٍ شَيْخُ بَنِي هَاشِمٍ وَ حَاوَرْتِيهِ وَ خَرَجَ مِنْ عِنْدِكِ مُغْضَباً وَ أَتَاكِ غُلَامٌ فَأَقْلَعْتِ قَالَتْ إِنَّ هَذَا الْغُلَامَ ابْنُ رَسُولِ اللَّهِ ص فَمَنْ أَرَادَ أَنْ يَنْظُرَ إِلَى مُقْلَتَيْ رَسُولِ اللَّهِ فَلْيَنْظُرْ إِلَى هَذَا الْغُلَامِ وَ قَدْ بَعَثَ إِلَيَّ بِمَا عَلِمْتِ قَالَتْ فَأَسْأَلُكِ بِحَقِّ رَسُولِ اللَّهِ ص عَلَيْكِ إِلَّا أَخْبَرْتِينَا بِالَّذِي بَعَثَ إِلَيْكِ قَالَتْ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص جَعَلَ طَلَاقَ نِسَائِهِ بِيَدِ عَلِيٍّ فَمَنْ طَلَّقَهَا فِي الدُّنْيَا بَانَتْ مِنْهُ فِي الْآخِرَةِ

منابع طبق CD نورالانوار است
البته حدیث اول از قول خود عایشه لعنه الله علیها است
یا علی

mohhammad$adeq
یکشنبه 28 فروردین 90, 09:40 بعد از ظهر
سلام
آقا رسول الله صلی الله علیه و آله میفرمایند
خیر الکلام ما قل و دل (خیر الکلام آنس که در عین کوتاهی جامع باشد)
در نتیجه
علی خیر البشر من ابی فقد کفر
یا علی

حامد
یکشنبه 28 فروردین 90, 10:50 بعد از ظهر
دوستان دقت کنید :
زبان سایت فارسی است کما اینکه جزء قوانین است لذا از عربی گرایی پرهیز شود و روایاتی که می اوریید حتما ترجمه شود

amir rasher
سه شنبه 30 فروردین 90, 06:06 بعد از ظهر
خیر زیرا اگر او دارای این لقب بود با امام علی جنگ نمی کرد

YE ASHENA
شنبه 03 اردیبهشت 90, 09:41 بعد از ظهر
بر ذات ... و ... و ... و ... لعنت.حیف که خار و خاشاک نمیشه داد...

حامد
چهارشنبه 07 اردیبهشت 90, 06:46 بعد از ظهر
خوب است روایاتی که در مورد عایشه اومده نگاه کنید دوستان خوبه که بعد از خوندن مطلب نظرشون در باره عایشه این شخصیت جنجالی بدن

با دلیل البته

mohhammad$adeq
سه شنبه 13 اردیبهشت 90, 06:21 بعد از ظهر
سلام
والله من نمیدونم
تو تاریخ اومده یکی ازین بنده خدا پرسید اگه مادری طفلشو به عمد بکشه به نظر تو(؟) حکمش چیه
نالید
قطعا باید کشته شه
سائل گفت
گل من گلی تو که تو" جمل"زمینو از خون اون همه مسلمون سیراب کردی چند بار باید بکشیمت؟؟؟
آخه عزیزان فرقه ی ناجیه چرا اینا رو اینقد اذیت میکنید آخه ازون پدر عجیبه این دختر در بیاد که زمینو زمانو بهم بدوزه؟؟؟
*